VIDEO West Ham, spaima granzilor din Premier League. A înscris golul victoriei cu Chelsea în ultimele minute de joc

West Ham Chelsea Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 04 Decembrie 2021, 16:45
Data actualizarii: Sambata 04 Decembrie 2021, 17:12

West Ham continuă seria rezultatelor pozitive în Premier League, reușind o nouă victorie importantă.

Echipa antrenată de David Moyes s-a impus cu 3-2 în fața liderului Chelsea și și-a consolidat poziția a patra în clasamentul din Premier League, peste Arsenal și Manchester United.

Deși la pauză Chelsea avea avantaj de un gol, după reușitele lui Silva și Mount, reușita gazdelor fiind în dreptul lui Lanzini din penalty, în cea de-a doua repriză situația s-a schimbat, iar West Ham a revenit spectaculos și și-a asigurat victoria după golurile lui Bowen și Masuaku.

După acest eșec, Chelsea poate pierde pozția de lider în Premier League dacă Manchester City sau Liverpool câștigă partidele pe care le dispută în etapa a 15-a.