FOTO ȘI VIDEO A făcut show chiar și în tribune! Reacția genială a lui Erling Haaland la golul marcat de Julian Alvarez

Erling Haaland Julian Alvarez Liverpool Manchester City Premier League Anglia
Data publicarii: Sambata 01 Aprilie 2023, 16:36
Data actualizarii: Sambata 01 Aprilie 2023, 16:38

Manchester City a obținut o victorie categorică în fața celor de la Liverpool, scor 4-1, în etapa a 29-a din Premier League.

Oaspeții au deschis scorul din Mo Salah, în minutul 17, însă egalitatea a fost restabilită zece minute mai târziu, prin golul reușit de Julian Alvarez, în urma unei faze perfect construită de "cetățeni".

În cea de-a doua repriză, echipa antrenată de Pep Guardiola a dominat în totalitate jocul și a mai marcat de trei ori, obținând o victorie importantă în cursa pentru un nou titlu în Premier League.

Reacție spectaculoasă a lui Erling Haaland

Aflat în tribune din cauza unei accidentări, starul norvegian s-a dezlănțuit la reușita argentinianului, în urma căreia Manchester City a egalat situația pe tabela de marcaj.

În urma acestui rezultat, Manchester City a ajuns la 64 de puncte și este la cinci distanță de liderul Arsenal, după 28 de etape. Liverpool este într-o situație delicată, pe locul șase, cu 42 de puncte, la șapte distanță de ultimul loc care asigură participarea în Champions League.

În următoarea rundă, Manchester City va juca în deplasarea cu Southampton, iar pe Liverpool o așteaptă un alt derby, cu Chelsea, pe Stamford Bridge.