VIDEO Postecoglou, dărâmat la finalul meciului cu Everton: cum a apărut la interviu după al optulea gol încasat de Tottenham în prelungiri

Ange Postecoglou Everton radu dragusin Tottenham Anglia
Data publicarii: Sambata 03 Februarie 2024, 17:54
Data actualizarii: Sambata 03 Februarie 2024, 17:52

Tottenham, echipa lui Radu Drăgușin, a remizat pe terenul lui Everton, scor 2-2, în runda cu numărul 23 din Premier League.

Tottenham a condus de două ori grație dublei lui Richarlison din prima repriză, însă Everton a revenit în ambele ocazii, după faze fixe. Harrison a înscris în primul act, iar Branthwaite a stabilit scorul final în minutul 90+4, după o fază la care Romero a respins pe spate, iar Vicario a rămas pe linia porții și nu a putut interveni la lovitura de cap expediată de fundașul lui Everton.

Postecoglou, dărâmat la finalul meciului cu Everton

Pentru Tottenham a fost al optulea gol încasat în minutele de prelungiri în acest sezon - record all-time în Premier League pentru formația londoneză, scrie Opta.

Ange Postecoglou, antrenorul lui Spurs, care a mizat pe Radu Drăgușin în ultimele 10 minute ale meciului, nu și-a putut ascunde dezamăgirea la interviul de după meci. Tehnicianul australian nu și-a ridicat privirea din pământ în discuția cu reporterul de la TNT Sports și a acuzat ratările lui Spurs din repriza secundă.

"Sunt destul de dezamăgit, mai ales că am primit un gol atât de târziu. Am avut șanse de a închide meciul în repriza secundă, dar nu am profitat de ele. Ei au aruncat multe mingi în careu. Acesta a fost singurul pericol pe care l-au pus la poarta noastră - multe mingi trimise în careu.

Pickford a avut două-trei parade bune. Am marcat două goluri, însă nu am reușit să îl înscriem și pe al treilea", a spus Ange Postecoglou.

Pentru Radu Drăgușin a fost al treilea meci în care este introdus pe final de Tottenham, după cele cu Manchester United (2-2) și Brentford (3-2).

În urma acestui rezultat, Tottenham ocupă locul 4 în Premier League, cu 44 de puncte, la șapte lungimi în spatele liderului Liverpool, care are un meci mai puțin.