VIDEO Liverpool, calificare dramatică în semifinalele Cupei Ligii Angliei, fără Salah și Mane. Ce a făcut Jurgen Klopp la pauză

Liverpool Cupa Ligii Angliei Anglia
Data publicarii: Joi 23 Decembrie 2021, 11:32
Data actualizarii: Joi 23 Decembrie 2021, 11:38

Liverpool s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Angliei după un meci câștigat la loviturile de departajare, scor 3-3 (5-4 d.l.d.p.).

Partida dintre Liverpool și Leicester a fost una spectaculoasă, iar după primele zece minute deja se marcaseră trei goluri, scorul fiind 2-1 pentru gazde.

Până la pauză, acestea și-au mărit avantajul datorită reușitei lui Maddison, însă formația antrenată de Jurgen Klopp a revenit, golul egalizator fiind marcat în prelungiri de către Minamino.

Fără Sane și Salah, plecați la Cupa Africii, și cu numeroși jucători accidentați sau infectați cu COVID-19, Caoimhin Kelleher a fost eroul "cormoranilor", reușind să apere două lovituri de departajare.

"La pauză le-am spus băieților că au jucat bine, exceptând greșelile făcute la goluri. Le-am explicat că trebuie să joace mai mult în jumătatea asversă. Schimbările au ajutat, băieții au fost minunați, mi-a plăcut foarte mult", a declarat Jurgen Klopp după meci.