Englezii îl fac praf pe Darwin Nunez după Manchester United - Liverpool 4-3

manchester united - liverpool Darwin Nunez FA Cup Anglia
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 21:46
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 21:45

Manchester United - Liverpool 4-3 a fost în direct pe Pro Arena & VOYO.

”Diavolii roșii” au primit vizita ”cormoranilor” în derby-ul din sferturile de finală FA Cup pe ”Old Trafford”. La capătul celor 90 de minute, tabela de marcaj indica 2-2, iar la finalul celor 120 de minute, Manchester United s-a impus în fața lui Liverpool cu 4-3.

Darwin Nunez a fost integralist pe ”Old Trafford”, iar jurnaliștii britanici de la GOAL.com nu au iertat evoluția fotbalistului uruguayan în Manchester United - Liverpool.

Englezii au scris că Darwin Nunez a fost tăcut în primele 45 de minute, a fost o ”risipă” în restul partidei, dar chiar și așa s-a făcut remarcat la două goluri ale ”cormoranilor”.

”Tăcut aproape toată prima repriză, a reușit să se elibereze suficient pentru a juca un rol cheie în cele două goluri. A avut mai mult succes în a doua repriză, dar a fost teribil de risipitor și a făcut cadou și o pasă la al treilea gol al lui United”, au scris cei de la GOAL.

Darwin Nunez se află la Liverpool din iulie 2022. Cotat la 70 de milioane de euro de site-urile de specialitate, fotbalistul mai are contract cu gruparea din Merseyside până la finele sezonului 2027/28.

Echipele de start

• Manchester United: Onana - Wan-Bissaka, Varane, Lindelof, Dalot - McTominay, Mainoo - Garnacho, Fernandes, Rashford - Hojlund

Rezerve: Amrabat, Antony, Diallo, Eriksen, Forson, Heaton, Kambwala, Maguire, Mount

Antrenor: Ten Hag

• Liverpool: Kelleher - Gomez, Quansah, Van Dijk, Robertson - Mac Allister, Endo, Szoboszlai - Salah, Nunez, Diaz

Rezerve: Adrian, Bradley, Clark, Danns, Elliot, Gakpo, Gravenberch, McConnell, Tsimikas

Antrenor: Klopp