VIDEO Cristiano Ronaldo, ratare din doi metri contra lui Leeds! Manchester United a câștigat cu emoții un meci cu 6 goluri

Cristiano Ronaldo leeds Manchester United Premier League Anglia
Data publicarii: Duminica 20 Februarie 2022, 17:58
Data actualizarii: Duminica 20 Februarie 2022, 18:04

Manchester United s-a impus pe terenul lui Leeds, scor 4-2, în runda cu numărul 26 din Premier League.

Cristiano Ronaldo, care traversează un început de an foarte slab și ar intenționa să părăsească clubul în vară, a ratat o ocazie uriașă în minutul 26. Paul Pogba i-a pasat în fața porții, însă portughezul nu l-a putut învinge din doi metri pe portarul Illan Meslier.

Leeds - Manchester United 2-4, în Premier League

După ratarea lui Ronaldo, Manchester United a continuat să preseze, iar Harry Maguire și Bruno Fernandes au înscris până la pauză. În ciuda avantajului de două goluri de la pauză, Leeds a egalat la scurt timp după startul reprizei secunde, când Rodrigo, cu un gol spectaculos, și Raphinha au punctat în decurs de doar un minut.

Manchester United a reușit să revină în avantaj în ultimele 20 de minute. Fred, în minutul 70, și tânărul Elanga, cu un minut înainte de final, au înscris pentru echipa lui Ralf Rangnick, care s-a impus cu 4-2 și a ajuns la șase meciuri consecutive fără eșec în Premier Leauge.

Cristiano Ronaldo, înlocuit în minutul 85 cu Raphael Varane, a ajuns la șase meciuri în 2022 fără gol sau pasă decisivă la Manchester United.

În urma acestei victorii, Manchester United și-a consolidat poziția a patra din Premier League, ultima care duce în grupele Champions League, cu 46 de puncte în 26 de etape. În runda următoare, echipa lui Rangnick va primi vizita lui Watford.