FOTO ȘI VIDEO "Cel mai slab jucător din istoria lui Manchester". Gestul revoltător făcut pe Anfield de un fotbalist de la United

Manchester United anfield Liverpool wout weghorst Anglia
Data publicarii: Marti 07 Martie 2023, 16:53
Data actualizarii: Marti 07 Martie 2023, 17:13

FC Liverpool a obţinut cea mai categorică victorie din istorie în faţa rivalei Manchester United, scor 7-0, duminică, într-un meci din etapa a 26-a din Premier League.

Pentru gruparea de la Old Trafford acest eşec usturător reprezintă o lovitură dură, în condiţiile în care elevii lui Erik ten Hag veneau după o serie de unsprezece meciuri fără înfrângere.

"Cormoranii" s-au impus pe Anfield prin dublele lui Cody Gakpo (minutele 43, 50), Darwin Nunez (minutele 47, 75) şi Mohamed Salah (minutele 66, 83) şi golul lui Roberto Firmino, care a închis tabela în minutul 88.

Până acum cea mai clară victorie a lui Liverpool în meciurile cu Manchester United data din 1925, scor 5-0. "Diavolii roșii" nu mai pierduse cu 0-7 din 1931, când a fost surclasată de Wolverhampton.