Arsenal s-a facut DE RAS! Dupa 7-5 cu Reading a fost eliminata dramatic de o echipa din liga a IV-a! Gervinho l-a scos din sarite pe Wenger cu o ratare ULUITOARE! VIDEO

Arsenal Arsene Wenger Bradford Anglia
Data publicarii: Miercuri 12 Decembrie 2012, 08:40
Data actualizarii: Miercuri 12 Decembrie 2012, 08:41

Arsenal a fost eliminata din Cupa Ligii dupa ce in turul precedent a revenit de la 0-4 cu Reading! O echipa din a 4-a liga engleza a eliminat-o dramatic!

Surpriza de proportii in Cupa Ligii Angliei - desi a avut o echipa plina de vedete, Arsenal a fost eliminata la penalty-uri de Bradford, echipa care evolueaza in liga a IV-a!

Gazdele au condus cu 1-0 prin golul lui Thompson inca din minutul 16! Cu doar 2 minute inainte de final, Vermaelen a adus egalarea pentru echipa lui Wenger! S-a ajuns la penalty-uri unde Cazorla, Chamakh si Vermaelen au ratat iar Bradford a castigat cu 3-2! CLICK AICI PENTRU A VEDEA PENALTY-URILE

Umilinta e cu atat mai mare cu cat media salariilor in liga a IV-a din Anglia e de 747 de lire pe saptamana. Media salariilor pe care le au jucatorii ce au evoluat titulari la Arsenal in acest meci e de 59.914 lire pe saptamana! Bradford este insa o echipa ce a stabilit un record incredibil - a castigat pentru a 9-a oara consecutiv la penalty-uri, record absolut in istoria fotbalului englez!

Iata echipele:
Bradford: Duke - Darby, McHugh, McArdle, Meredith - Thompson, Doyle, Jones, Atkinson - Hanson, Wells.

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin(Chamakh 61'), Wilshere - Ramsey(Rosicky 69'), Cazorla, Podolski(Oxlade-Chamberlain 70') - Gervinho

Atacantul ivorian al lui Arsenal, Gervinho, a avut chiar inainte de pauza ratarea meciului!