Keseru inscrie un gol incredibil si o califica pe Ludogorets in grupele Champions League. Vezi reusita FENOMENALA - VIDEO

Data publicarii: Miercuri 24 August 2016, 10:25
Data actualizarii: Miercuri 24 August 2016, 10:30

Ludogorets s-a calificat iar in grupele Champions League.

Keseru a parafat calificarea echipei Ludogoret in grupele Champions League, dupa 2-2 cu Viktoria Plzen, in Cehia. Acesta a marcat golul ce i-a daramat pur si simplu pe cehi in minutele de prelungire ale meciului.

Michal Duris (7) a deschis scorul pentru gazde, Virgil Misidjan (17) a restabilit egalitatea, Viktoria a preluat conducerea dupa reusita lui Ales Mateju (64), dar Keseru a inchis tabela in prelungiri (90+5). Cosmin Moti a fost integralist la Ludogoret, iar Keseru a intrat in minutul 76. Andrei Prepelita nu a facut parte din lotul echipei bulgare. Ludogoret castigase in tur cu 2-0.