Guardiola a devenit cel mai DORIT antrenor din Europa! Vezi ce procentaj are cu Real:

Data publicarii: Miercuri 01 Decembrie 2010, 11:53
Data actualizarii: Miercuri 01 Decembrie 2010, 12:04

Pep Guardiola a devenit cel mai disputat antrenor din Europa. Inter si Chelsea se bat pe antrenorul Barcelonei.

Pep Guardiola are un procentaj incredibil impotriva lui Real Madrid, iar Sir Alex Ferguson il vede mostenitorul sau la Manchester United. Mirror scrie ca Manchester United l-a contactat pe Guardiola pentru a-i propune sa antreneze in Anglia dupa retragerea lui Sir Alex. Pana atunci, Pep mai are timp sa-si imbunatateasca palmaresul in fata Realului.

De cand a venit Guardiola pe banca tehnica a Barcelonei, catalanii au inscris 16 goluri cu Real si nu au primit decat doua.

Prima partida s-a jucat pe 13 decembrie 2008 pe Camp Nou, cand Barcelona s-a luptat 80 de minute cu apararea extrem de organizata a lui Real. In cele din urma, Eto'o a deschis scorul in minutul 83, iar Messi a facut 2-0 in ultimul minut.

Scandalosul 2-6 a fost a doua partida pe care Barca a castigat-o cu Real sub comanda lui Pep. Pe 2 mai 2009, Messi (2), Henry (2), Puyol si Pique au produs cea mai dura infrangere pentru Madrid.

Pe 29 noiembrie 2009 am avut parte de un El Clasico ceva mai echilibrat. Ibrahimovic a adus victoria Barcelonei cu un gol in minutul 56.

Pe 10 aprilie 2010 returul a fost ceva mai simplu pentru Barcelona, care a obtinut victoria cu 2-0 prin golurile lui Messi si Pedro.

Pe 29 noiembrie 2010 Barca i-a mai administrat lui Real 5 goluri si a devenit cosmarul oficial al madrilenilor.