Faza care a aruncat Realul in aer: a primit Busquets 2 galbene si nu a fost eliminat?

Data publicarii: Duminica 02 Mai 2010, 09:17
Data actualizarii: Duminica 02 Mai 2010, 09:39

Barcelona zambeste din nou dupa ce le-a dat o caruta de goluri celor de la Villarreal, in partida castigata cu 1-4! Realul face din nou scandal dupa o faza dubioasa petrecuta in finalul meciului!

Faza de SF la meciul Barcelonei! Arbitrul Teixeira este criticat pentru ca i-ar fi dat doua galbene lui Busquets fara sa-l elimine.

Cu un galben incasat in minutul 63, jucatorul care a provocat eliminarea lui Motta in semifinala cu Inter,  a fost inlocuit 18 minute mai tarziu de Yaya Toure.

Pentru ca tragea de timp la iesirea de pe teren, jucatorul Barcelonei a fost impins de LLorente.

Arbitrul a scos galbenul, dar nu i l-a aratat jucatorului de la Villarreal, ci lui Busquets.

Teixeira a realizat ulterior ca mijlocasul Barcelonei mai avea unul si s-a razgandit in protestele stadionului.

Pe foaia de joc arbitrul a scris dupa meci ca galbenul era pentru Llorente, insa cei de la Villarreal si presa de la Madrid sunt de alta parere: a uitat ca Busquets mai are un galben si s-a razgandit dupa ce i l-a aratat pe al doilea.