Razboi intre Tanase si fanii Stelei! Capitanul a scuipat catre tribuna la pauza meciului cu Viitorul, suporterii nu l-au iertat

Superliga
Data publicarii: Luni 23 Martie 2015, 09:25
Data actualizarii: Luni 23 Martie 2015, 09:28

Steaua 4-1 Viitorul | Capitanul Stelei este in conflict cu fanii.

Cristi Tanase poarta banderola Stelei in acest sezon insa fostul pitestean nu pare sa se bucure de prea multa simpatie din partea fanilor.

Daca fostele glorii din Ghencea au avut parte de admiratia fanilor, Lacatus, Tudorel Stoica sau Mirel Radoi fiind adulati de suporteri, Tanase este in conflict deschis cu cei care mai vin la meciuri.

"Dodel" a fost unul dintre cei mai slabi jucatori ai Stelei in meciul cu Viitorul in prima repriza, fiind de vina la golul marcat de Viitorul. Acesta a fost contestat de catre fani iar Tanase nu s-a abtinut sa nu ii scuipe, anunta editia tiparita a Gazetei Sporturilor.

Tensiunea s-a vazut si in momentul in care Tanase a marcat primul gol, egaland la 1, mijlocasul Stelei facand semne catre fani sa taca din gura, fiind fluierat de mai multi spectatori prezenti la meci. In cele din urma, Tanase a mai marcat o data in repriza a doua iar Steaua a castigat cu 4-1.