Craiova, invinsa de o echipa de liga a treia in primul amical al iernii. Consolarea oltenilor: Mitrita a marcat cel mai frumos gol al partidei: VIDEO

Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2018, 12:54
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2018, 13:01

CSU Craiova a pierdut primul amical al iernii cu 2-4 in fata unei echipe din liga a treia germana.

CSU Craiova a fost invinsa de SV Meppen, formatia din liga a treia germana, cu scorul de 2-4, duminica, la Belek, in primul meci amical din stagiul de pregatire din Turcia.

Golurile echipei aflate pe locul al treilea in Liga I au fost marcate de Alexandru Mitrita (24) si Andrei Burlacu (77). SV Meppen, care ocupa locul 11 din 20 de echipe in liga a treia germana, a marcat de trei ori in decurs de patru minute in repriza secunda (54, 56, 57), ultimul sau gol fiind inscris in min. 79.

De remarcat ca brazilianul Gustavo a ratat un penalty in min. 84, cand sutul sau a fost aparat de portarul formatiei din Meppen.

Echipa folosita de Mangia

Mitrovic - Popov, Kelic, Screciu - Dimitrov, Bic, Zlatinski, Bancu - Barbut, Mitrita, Baluta

Pe parcursul celei de-a doua reprize au mai intrat L. Popescu - Tiago Ferreira, R. Popa, Juncu, Datkovic, Martic, V. Constantin, Gustavo, Mihaila si Burlacu.

Craiova mai are perfectate trei meciuri amicale, cu Lechia Gdansk (Polonia) pe 21 ianuarie, cu Zaglebie Lubin (Polonia) pe 25 ianuarie si cu Ludogorets Razgrad (Bulgaria) tot pe 25 ianuarie.