ACUZATII dure dupa CSU 0-0 Steaua! "Arbitrilor le e FRICA sa ne mai dea penalty! Pierdem 150.000 de euro, iar galeria e suparata!"

Superliga
Data publicarii: Luni 02 Martie 2015, 07:53
Data actualizarii: Luni 02 Martie 2015, 08:17

Remiza Stelei de la Craiova a incins spiritele in Ghencea, unde arbitrajul este vazut ca vinovat pentru scor.

Duckadam a comentat in termeni duri prestatia lui Avram, care a dezavantajat Steaua in cateva randuri:

"Se adevereste din nou ca daca reusesti sa pui presiune pe arbitru ai sanse. Declaratiile lui Sorin Cartu de dinainte de meci (n.r. "L-au trimis pe copilul lui Vasile Avram, care este cel mai bun prieten al lui Argaseala!", a spus acesta inainte de meci) au fost doar asa pentru presiune.

Am avut penalty clar, Brandan trebuia sa fie eliminat inca din prima faza. In partea a doua am avut mai putine ocazii decat in prima repriza, dar asta e, am jucat bine.

Ne-am precipitat in repriza a doua pentru ca aveam un om in plus. Arbitrii se feresc sa mai dea penalty-uri pentru Steaua pentru ca toata lumea e cu gura pe ei.

Am avut penalty la Popa si se putea da lovitura de la 11 metri si la ultima faza, cu Tucudean", a spus presedintele de imagine al Stelei.

Acesta a comentat si situatia cu suporterii, care din nou nu au fost prezenti in tribuna:

"Galeria face o mare greseala ca nu ne ajuta, s-a vazut si ultima decizie UEFA. Pierdem in jur de 150.000 de euro numai pe inchirierea stadionului si galeria continua sa fie suparata", a mai spus Duckadam.