Cel mai mare MACEL din Europa etapa asta: Cu ce scor incredibil Bayern a sters pe jos cu Hoffenheim pana in min 35!

Bayern Munchen Hoffenheim Germania
Data publicarii: Sambata 10 Martie 2012, 17:19
Data actualizarii: Sambata 10 Martie 2012, 18:17

Bayern Munchen s-a dezlantuit in meciul cu Hoffenheim din Germania.

Acum trei ani, meciul asta era de titlu in Bundesliga. Astazi, Bayern si-a batut joc pana in minutul 35 de Hoffenheim, pe care a reusit s-o conduca in minutul 35 cu 5-0!!

In minutul 5 a inceput nebunia pe Allianz Arena. Mario Gomez a deschis scorul, urmat de Robben in min 12 din penalty. In minutul 19 a venit si randul lui Kroos sa marcheze, pentru ca Robben si Gomez sa reuseasca fiecare inca un gol pana in minutul 35.

La pauza, Bayern a intrat cu scorul de 5-0 la cabine, in cea mai dura lectie de fotbal vazuta in Europa etapa asta.

Bayern nu s-a oprit nici dupa pauza - Mario Gomez a reusit un nou gol, iar apoi Ribery a inscris pentru 7-0 in minutul 58.

Bayern a mai marcat o data in minutul 85 - de data asta insa, golul a venit in poarta lui Neuer. Luis Gustavo, fostul jucator al lui Hoffenheim, a marcat un autogol.