Astra - CFR, 21:45, LIVE la ProTV | Ploua torential la Cluj, cu 3 ore inainte de startul meciului! Ce se intampla daca meciul e egal dupa 90 de minute

Data actualizarii: Sambata 16 Iulie 2016, 19:22

Vezi aici informatii live despre Astra - CFR Cluj! SuperCupa Romaniei e azi la ProTV, de la 21:45

18:49 16 Jul

Conform noului regulament din Supercupa Romaniei, daca scorul este egal dupa 90 de minute, se bat direct lovituri de departajare, fara a se mai juca prelungiri.

18:46 16 Jul

La Cluj ploua torential cu 3 ore inainte de startul meciului!

13:45 16 Jul

Este duelul jucatorilor naturalizati pentru nationala Romaniei. William de Amorim (Astra) si Camora (CFR Cluj) ar putea juca pentru Romania din preliminariile pentru Mondial

13:44 16 Jul

Miriuta revine oficial pe banca CFR-ului cu acest meci, dupa o experienta scurta in Germania

Pentru CFR Cluj, acesta este meciul de 10! Ar putea fi al 10-lea trofeu din istorie

13:43 16 Jul

Astra o poate egala pe CFR, daca va lua astazi SuperCupa Romaniei. La fel ca si clujenii, Astra ar ajunge la doua Supercupe

11:35 16 Jul

SuperCupa de astazi dintre Astra si CFR Cluj va fi prima fara prelungiri. In caz de egalitate, dupa cele 90 de minute, se va trece direct la penaltyuri.

11:34 16 Jul

La SuperCupa Romaniei de astazi, selectionerul Daum se va intalni din nou cu Dorinel Munteanu, omul pe care l-a ofertat sa fie secund la nationala. Dorinel, campion in Liga I cu Otelul, ii va da astazi raspunsul.

11:33 16 Jul

SuperCupa Romaniei ar putea fi data astazi chiar de catre Christoph Daum, noul selectioner al Romaniei. Acesta si-a anuntat prezenta la meciul dintre Astra si CFR, de pe Cluj Arena, de la 21:45, in direct la ProTV.

Suparat pentru ca a fost suspendat pentru ca a pariat, Sumudica a anuntat ca se gandeste chiar sa plece de la Astra, sustinand ca are oferte din Turcia. Gaziantep il vrea, dar situatia din Turcia din acest moment (informatii despre lovitura de stat din Turcia, aici) ar putea sa-i dea planurile peste cap antrenorului Astrei.

Daca Sumudica va pleca de la Astra dupa SuperCupa Romaniei, nu ar fi prima oara cand asa ceva se intampla. Anul trecut, Dan Petrescu a plecat de la ASA, dupa ce a castigat trofeul in fata Stelei.