Rapidistii au mai amanat greva si au castigat astazi cu 5-1: Tira si Morar, noii atacanti ai lui Alexa, au marcat la debut

Data publicarii: Marti 26 Ianuarie 2016, 15:19
Data actualizarii: Marti 26 Ianuarie 2016, 15:29

Dupa ce au amenintat ca nu vor pleca in cantonamentul din India si au boicotat amicalul cu Viitorul Domnesti, rapidistii s-au prezentat in cele din urma la amicalul cu Muscelul Campulung. Echipa lui Dan Alexa a castigat cu 5-1 partida impotriva divizionarei de liga a treia.

Rapid a castigat amicalul disputat astazi impotriva echipei de liga a treia Muscelul Campulung.

Cu noile achizitii pe teren din primul minut ori pe banca, giulestenii au castigat cu 5-1.

Vladut Morar si Catalin Tara au marcat la primele minute bifate in tricoul Rapidului, pe lista marcatorilor trecandu-si numele si Iulian Popa (de doua ori) si Patrick N'Koyi.

Muscelul Campulung a deschis scorul, dar rapidistii au inscris apoi de cinci ori.