NEBUNIE TOTALA in Europa! Sevilla, "Regina Europa League", a fost eliminata! Inter e OUT! Toate echipele calificate in sferturi!

Europa League europa league optimi europa league sferturi Europa League EUROPA LEAGUE | Azi se decid echipele care merg in sferturi! Programul complet al meciurilor
Live Blog
EUROPA LEAGUE
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2019, 00:31
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2019, 00:37

Comentam impreuna toate meciurile din optimile Europa League pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

00:37 15 Mar
Chelsea, Valencia, Napoli, Villarreal, Arsenal, Eintracht Frankfurt, Slavia Praga si Benfica s-au calificat in sferturile Europa League.
23:56 14 Mar
Villarreal, Arsenal si Eintracht Frankfurt se alatura celor de la Chelsea, Valencia si Napoli in sferturile Europa League. Slavia Praga - Sevilla si Benfica - Dinamo Zagreb se decid in prelungiri.
23:33 14 Mar

BENFICA - DINAMO ZAGREB 3-0

Min 105 GOL Benfica! Grimaldo inscrie pentru Benfica, iar calificarea pare jucata!
Min 71 GOL Benfica! Jonas deschide scorul! Daca rezultatul nu se mai modifica pana in minutul 90, calificarea se decide la prelungiri!

22:35 14 Mar

VILLARREAL - ZENIT 2-1

Min 90+1 GOL Zenit! Ivanovic inscrie, insa e pe prea tarziu pentru rusi!
Min 47 GOL Villarreal! Bacca marcheaza si el!

Min 29 GOL Villarreal! Moreno deschide scorul! Spaniolii mai pot pierde calificarea doar printr-o minune

22:22 14 Mar

SLAVIA PRAGA - SEVILLA  4-3

Min 119 GOL Slavia! Kjaer isi trimite mingea in proprie poarta! Slavia, aproape de o calificare istorica
Min 102 GOL Slavia! Van Buren egaleaza rapid!
Min 98 GOL Sevilla! Vasquez inscrie pentru Sevilla!
Min 54 GOL Sevilla! El Haddadi egaleaza rapid pentru Sevilla!

Min 47 GOL Slavia! Soucek isi readuce echipa in avantaj, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Min 44 GOL Sevilla! Ben Yedder egaleaza din penalty

Min 15 GOL Slavia! Ngadeu, fostul jucator de la Botosani, marcheaza pentru Slavia care ia prima optiune la calificare in fata celor de la Sevilla

22:09 14 Mar

Arsenal - Rennes 3-0

Min 72 GOL Arsenal! Aubameyang reuseste dubla!

Min 15 GOL Arsenal! Maitland-Niles inscrie si duce rapid scorul la 2-0!

Min 5 GOL Arsenal! Englezii incep rapid drumul catre o revenire spectaculoasa: Aubameyang deschide scorul

22:07 14 Mar
Inter - Eintracht 0-1

Min 5 GOL Eintracht! Jovic deschide scorul! Inceput nebun de meci la Milano. Nemtii au mai avut si o bara in primele minute!

21:55 14 Mar
Inter - Eintracht

Echipele de start:

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Cedric - Candreva, Vecino, Valero - Politano, Balde, Perisic
Eintracht: Trapp - Da Costa, Hasebe, Hinteregger, N'Dicka - Gacinovic, Rode, Willems, Kostic - Haller, Jovic

Slavia Praga - Sevilla

Benfica: Kolar - Kudela, Ngadeu-Ngagjui, Deli, Boril - Soucek, Kral - Masopust, Traore, Stoch - Skoda
Zagreb: Vaclik - Carrico, Kjaer, Gomez - Roque Mesa - Navas, Promes, Sarabia, Banega - Yedder, Munir

Benfica - Dinamo Zagreb

Benfica: Vlachodimos - Almeida, Ruben Dias, Ferreira, Ribeiro - Pizzi, Fejsa, Gabriel, Zivkovic - Joao Filipe, Rafa Silva
Zagreb: Livakovic - Stajanovic, Theophile-Catherine, Dilaver, Rrahmani - Gojak, Moro, Olmo - Kadzior, Petkovic, Orsic

Arsenal - Rennes

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal, Kolasinac - Ramsey, Khaka - Maitland-Niles, Ozil, Aubameyang - Lacazette
Rennes: Koubek - Traore, Da Silva, Mexer, Bensebaini - Bourigeaud, Andre, Grenier, Sarr - Ben Arfa, Niang
21:48 14 Mar
Se stiu primele echipe calificate: Chelsea, Valencia si Napoli merg mai departe in Europa League
19:02 14 Mar

Italienii il ironizeaza pe Chiriches, in titlul unui articol in care este anuntata prezenta lui Beckenbauer in tribune, la meciul dintre Salzburg si Napoli.

"Beckenbauer a venit sa ii vada pe... Chiriches si Luperto", este titlul articolului.

Italienii subliniaza astfel faptul ca Napoli va juca cu rezervele, dupa ce a castigat meciul tur cu 3-0.

18:52 14 Mar

SALZBURG - NAPOLI 3-1

Min 90+2 GOL Salzburg! Leitgeb inscrie si el!
Min 65 GOL Salzburg! Gulbrandsen inscrie dupa ce a fost introdus la pauza si gazdele intorc rezultatul!
Min 25 GOL Salzburg! Dabbur egaleaza dupa o greseala in apararea italienilor!
Min 14 GOL Napoli! Milik deschide scorul in Austria!

Salzburg: Walke - Ulmer, Onguene, Andre Ramalho, Lainer - Szoboszlai, Wolf, Samassekou, Mwepu - Dabbur, Minamino

Napoli: Meret - Mario Rui, Luperto, Chiriches, Hysaj - Zielinski, Fabian Ruiz, Allan, Callejon - Insigne, Milik

18:48 14 Mar

DINAMO KIEV - CHELSEA 0-5

Min 78 GOL Chelsea! Englezii par ca si-au propus sa doboare recordul lui City din Champions League! Hudson-Odoi inscrie si el
Min 59 GOL Chelsea! Giroud e de neoprit: reuseste tripla in deplasare!

Min 45+1 GOL Chelsea! Alonso marcheaza in prelungirile primei reprize!
Min 33 GOL Chelsea! Giroud reuseste dubla!

Min 5 GOL Chelsea! Giroud deschide rapid scorul pentru englezi!

Dinamo Kiev: Boyko - Mykolenko, Kadar, Burda, Kedziora - Shepeliev, Sydorchuk - Sidcley, Shaparenko, Tsygankov - Garmash

Chelsea: Kepa - Alonso, Christensen, Rudiger, Zappacosta - Loftus-Cheek, Kovacic, Kante - Willian, Giroud, Hudson-Odoi

18:43 14 Mar

KRASNODAR - VALENCIA 1-1

Min 90+3 GOL Valencia! Guedes marcheaza si spulbera orice emotie in privinta calificarii!
Min 85 GOL Krasnodar! Suleymanov marcheaza, iar la acest scor Valencia este eliminata din Europa League!

Krasnodar: Safonov - Ramirez, Fjoluson, Spajic, Petrov - Pereyra, Gazinski, Olsson - Claesson, Ari, Wanderson

Valencia: Neto - Gaya, Diakhaby, Gabriel, Wass - Cheryshev, Kondogbia, Coquelin, Soler - Santi Mina, Ruben Sobrino

18:23 14 Mar
Nemtii au invadat Italia! 13.000 de fani ai lui Eintracht, pe strazile din Milano pentru meciul cu Inter din aceasta seara. Maximum 12.000 vor putea intra pe stadion.
17:27 14 Mar