NEBUNIE: Stanciu si Chipciu se bat cu Zlatan si Mourinho in sferturile UEL! Socuri si in UCL: Bayern - Real si Juve - Barca | TOATE MECIURILE

13:10 17 Mar
O singura urna pentru tragerea la sorti. Nu exista restrictii in privinta imperecherilor

12:47 17 Mar
Cotele pentru castigarea trofeului UCL

00:03 17 Mar
Echipele calificate in sferturile Champions League: Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Bayern, Dortmund, Leicester si Monaco.
00:02 17 Mar

Echipele calificate in sferturie Europa League: Genk, Besiktas, Celta Vigo, Ajax, Anderlecht, Man United, Lyon si Schalke.

Anderlecht 1-0 APOEL

Min 65: GOL 1-0! Acheampong, care a intrat in urma cu 1 minut in locul lui Stanciu, reia din 6 metri in poarta pasa lui Hanni de pe dreapta.

AS Roma 2-1 Lyon

Min 65: GOL 2-1! El Shaarawy centreaza in 6 metri iar Tousart isi baga mingea in poarta
Min 18: GOL 1-1! Strootman egaleaza repede
Min 16: GOL 0-1! Diakhaby reia in poarta centrarea lui Valbuena
Min 6: Bara pentru Roma, semnata de Rudiger, mingea e respinsa apoi din plonjon de Lopes.

Man United 1-0 Rostov

Min 72: GOL 1-0! Centrare de pe dreapta, Ibrahimovic reia cu calcaiul iar Mata baga mingea in poarta din 6 metri

M'gladbach 2-2 Schalke

Min 68: GOL 2-2! Bentaleb egaleaza din penalty si la scorul asta Schalke e calificata
Min 54: GOL 2-1! Goretzka reduce din diferenta si Schalke mai are nevoie de un gol pentru calificare
Min 45+2: GOL 2-0! Dahoud marcheaza in prelungirile reprizei
Min 26: GOL 1-0! Christensen reia din careu cu dreptul, mingea e deviata si ajunge in poarta

20:03 16 Mar

Besiktas 4-1 Olympiakos

Min 85: GOL 4-1! Tosun scapa singur cu portarul si inscrie cu o scarita
Min 75: GOL 3-1! Babel suteaza de la 16 metri iar Leali are o interventie total gresita
Min 39: ... Aboubakar vede rosu direct dupa ce isi loveste un adversar cu capul
Min 31: GOL 2-1! Elyounoussi inscrie cu o foarfeca fantastica din 10 metri
Min 22: GOL 2-0! Babel inscrie cu un sut cu dreptul, din coltul stang al careului
Min 10: GOL 1-0! Aboubakar inscrie cu capul din 6 metri, dupa o centrare a lui Talisca din dreapta

Genk 1-1 Gent

Min 85: GOL 1-1! Verstraete inscrie pentru oaspeti
Min 20: GOL 1-0! Castagne dechide scorul cu un sut din 6 metri, lateral dreapta

Krasnodar 0-2 Celta

Min 85: ... Kabore vede rosu
Min 80: GOL 0-2! Contraatac perfect finalizat de Aspas cu un lob din 16 metri
Min 53: GOL 0-1! Hugo Mallo inscrie din careu la o faza la care arbitrul inchide ochii la un hent uluitor in careul mic.

17:17 16 Mar
In afara de Genk, nicio echipa din optimile Europa League nu poate fi sigura de calificare in aceasta seara. Belgienii care au eliminat Astra au castigat in deplasare cu 5-2 si trebuie sa piarda acasa cu 4-0 pentru a pierde calificarea.

Un alt rezultat bun l-a scos Lyon, care a castigat acasa cu 4-2, insa un 2-0 pentru Roma pe teren propriu ar duce echipa italiana in sferturi.

Restul meciurilor s-au incheiat la egalitate sau la cel mult un gol diferenta, asa ca orice se poate intampla in aceasta seara.