Ronaldinho e istorie, Neymar e noul ZEU al spectacolului in fotbal! Driblinguri dementiale si trei goluri! Cum a demonstrat ca il poate eclipsa si pe Messi daca vine la Barca! VIDEO

Campionate externe
Data publicarii: Duminica 04 Noiembrie 2012, 08:10
Data actualizarii: Duminica 04 Noiembrie 2012, 08:06

Neymar a facut show total in ultimul meci al celor de la Santos! A marcat de 3 ori si a pasat si la cealalta reusita a echipei sale!

"Neymar a aratat din nou de ce fiecare club mare din lume alearga dupa semnatura lui" scriu cei de la ESPN dupa o noua evolutie entuziasmanta a starului de la Santos!

Neymar a marcat un hattrick in victoria cu 4-0 a lui Santos din deplasarea la Cruzeiro. Neymar a inceput recitalul in minutul 11. A dubla avantajul cu 9 minute inainte de pauza. Felipe Anderson a marcat pentru 3-0 din pasa lui Neymar pentru ca apoi acesta sa incheie hattrick-ul in minutul 82!

Ca de obicei, Neymar a facut show si prin modul in care a sarbatorit fiecare reusita!