Stanciu si Chipciu, la primul soc cu Anderlecht, 1-2 acasa cu Westerlo | Tatarusanu titular, Hagi rezerva in Fiorentina 0-0 Milan. Toate rezultatele de azi

Campionate externe
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Duminica 25 Septembrie 2016, 22:55
Data actualizarii: Duminica 25 Septembrie 2016, 23:36

Dortmund - Real Madrid e marti, de la 21:45 la ProTV!

23:36 25 Sep
Tatarusanu titular, Ianis rezerva in Fiorentina 0-0 AC Milan

Tatarusanu a fost titular in egalul obtinut de Fiorentina pe teren propriu, cu AC Milan, in timp ce Ianis Hagi a ramas rezerva neutilizata. Fiorentina putea sa castige insa Ilicic a ratat un penalty in minutul 23.
21:26 25 Sep
Lucescu, egal cu ghinion in Rusia: Anzhi 2-2 Zenit

Zenit-ul lui Mircea Lucescu a terminat la egalitate, 2-2, meciul din deplasare de la Anzhi. Echipa lui Lucescu a condus cu 2-0 dupa dubla lui Dzyuba din minutele 6 si 18, insa s-a vazut egalata dupa golurile lui Berisha, din penalty, in minutul 28, si Boli, in minutul 64.

Zenit avea ocazia sa urce pe locul 2 in clasament si sa vina la 1 punct de liderul Spartak Moscova, insa a ramas pe 3, cu 16 puncte, la 3 puncte de Spartak si 2 de CSKA Moscova.

Edi Iordanescu, victorie spectaculoasa: CSKA Sofia 4-0 Beroe

Edi Iordanescu a castigat categoric meciul cu Beroe, de pe teren propriu. CSKA Sofia s-a impus cu 4-0, dupa golurile marcate de Simao, Culma, Viana si Pedro. Iordanescu Jr. are o echipa interesanta la CSKA, cu 5 portughezi, 5 bulgari si 1 columbian, golurile fiind marcate de 4 din cei 6 straini de pe teren.

CSKA a urcat pe 4 in clasament la 1 punct de liderii Levski si Dunav Ruse si la egalitate de puncte cu Ludogorets. Levski si Ludogorets au si un meci mai putin disputat.
19:15 25 Sep

Bogdan Stancu a castigat duelul romanilor din Turcia: Genclerbirligi 2-0 Karabukspor

Radu Stefan si Mitrita, titulari in Serie A

Radu Stefan a fost titular la Lazio, in meciul disputat acasa cu Empoli. Lazialii s-au impus fara probleme, cu 2-0, dupa golurile lui Keita si Lulic.

Mitrita a fost si el titular pentru Pescara, in egalul dramatic de la Genoa, 1-1. Micutul mijlocas a jucat 64 de minute, fiind schimbat cu Verre, la scorul de 1-0 pentru Genoa. Pescara a egalat in minutul 85, dupa ce gazdele au ramas in 8 jucatori de teren, dupa eliminarile lui Edenilson si Pandev.
17:54 25 Sep

Andone, titular in Atletico Madrid 1-0 Deportivo

Fazele meciului:

Min 70 - GOL! Griezmann deschide scorul dupa o reluare in poarta din 3 metri.

Min 60 - Andone este schimbat cu Luisinho

Min 45+2 - Fajr ia al doilea galben in 7 minute si este eliminat

16:31 25 Sep
Ianis, convocat la Fiorentina!

Veste uriasa pentru tanarul Ianis Hagi. Antrenorul Paolo Saousa l-a convocat in lotul pentru meciul cu AC Milan de diseara din Serie A. Vestea vine chiar in timpul unui conflict deschis intre Gica Hagi si FRF. Ianis nu a fost convocat la actiunile nationalelor de juniori sau seniori, in ciuda formei bune aratate la echipa Primavera a Fiorentinei. La Fiorentina a mai fost convocat Tatarusanu, care are sanse mari sa fie titular contra fostei mari campioane a Italiei, de la 21:45.

21:45 Final Las Palmas 2-2 Real Madrid

Dortmund - Real e marti la ProTv, de la 21:45!

300x250
Opoziția austriacă, despre Schengen: Poziția guvernului austriac faţă de extinderea Schengen este ruşinoasă