Decizie DE NEINTELES a arbitrului care a oprit meciul si i-a dat victoria lui Froch: Groves a dominat categoric! SASE KO-uri naucitoare! VIDEO

Box
Data publicarii: Sambata 23 Noiembrie 2013, 20:03
Data actualizarii: Duminica 24 Noiembrie 2013, 20:55

►PRO TV prezinta: Aventurile lui Eric Magicianul! Dnepr - Pandurii, joi 22:00, live si pe Voyo!

8) 12 runde - centrurile IBF & WBA la categoria super mijlocie
CARL FROCH (Nottingham) v GEORGE GROVES (Hammersmith)
Runda 1: Debut senzational pentru Geroge Groves care a reusit sa il trimita la podea pe Carl Froch in prima repriza. Omul care i-a furat titlul IBF lui Bute a fost numarat insa a gasit forta sa revina.
Runda 2: O runda destul de echilibrata. Atat Froch cat si Groves au reusit sa puncteze. Cobra Froch a avut probleme in startul reprizei insa a reusit sa puncteze pe final.
Runda 3: Groves a inceput in forta si a reusit sa ii puna probleme lui Froch cu o serie de directe care si-au atins tinta. Froch si-a revenit in finalul reprizei si a reusit mai multe lovituri puternice care l-au trimis in corzi pe George Groves.
Runda 4: Groves a reusit mai multe lovituri periculoase si i-a pus probleme lui Froch. Cobra Froch a avut momente in care a fost surprins de loviturile expediate de Groves, care a reusit sa tina foarte bine centrul ringului.
Runda 5: O runda foarte echilibrata. Froch nu a mai iesit la bataie iar Groves a reusit sa mentina acelasi ritm bun, punctand de fiecare data cand a avut ocazia
Runda 6: Groves a inceput in forta si a reusit sa il surprinda pe Froch cu o serie fenomenala de crosee si directe. A fost cea mai buna repriza facuta de Groves. Froch si-a revenit insa pe final si a punctat si el.
Runda 7: Froch este pus in postura sa se apere si nu mai controleaza meciul. Groves a luptat bine insa repriza a fost una echilibrata. Pana acum, Groves a aratat ca un campion iar Froch precum un challenger
Runda 8: Froch a lovit mai mult insa Groves nu a ramas niciodata dator. George Groves a lovit printre seriile fantastice ale lui Froch, care a reusit sa puna presiune pe adversarul sau.
Runda 9: Froch prinde o serie fantastica de lovituri si reuseste sa ii rupa garda lui Groves. Arbitrul opreste meciul si ii da victoria lui Froch intr-un moment inexplicabil. Groves ar fi putut continua meciul. Decizia de neinteles a arbitrului a fost contestat de catrei din stafful lui Groves. Se va discuta mult pe seama acestei decizii pripite a arbitrului.

7) 12 runde - centura WBA la categoria super cocos
Scott Quigg si-a facut praf adversarul in repriza a doua dupa o serie fenomenala de lovituri terminate cu un upercut care l-a trimis in lumea viselor pe Diego Silva. Britanicul a reusit sa isi apere cu succes centura WBA. A fost a treia aparare a centurii pentru super campionul nascut in Londra.
SCOTT QUIGG (Bury) v DIEGO SILVA (Avellaneda, Argentina)

6) 6 runde la categoria mijlocie
Andy Lee a avut un start senzational de meci si l-a trimis la podea pe adversarul sau in prima repriza. Ungurul a fost numarat de doua ori in a doua repriza iar arbitrul a decis sa opreasca meciul. Andee Lee a castigat prin KO.
ANDY LEE (Limerick) v Ferenc Hafner

5) 12 runde centura WBO Inter-Continental la categoria usoara
Anthony Crolla a reusit o serie impresionanta de lovituri la corp si crosee si l-a facut KO tehnic pe Foster Jr. Acesta s-a accidentat si nu a mai putut continua meciul. Decizia a fost luata de antrenor sau, care a vazut ca sportivul englez nu mai putea continua.
ANTHONY CROLLA (Manchester) v STEPHEN FOSTER Jr (Salford)

4) 6 runde la categoria usoara
Luke Campbell nu a avut nicio emotie in meciul cu Morgan Duthes. Englezul si-a dominat adversarul si a reusit sa castige meciul la puncte.
LUKE CAMPBELL (Hull) v MORGAN DUTHES (Calais, France)

3) 10 runde la categoria super usoara
Stephen Smith si Sergio Medina au facut un meci destul de echilibrat. Era egalitate la reprize in finalul era imposibil de intuit. Stephen Smith si-a surprins adversarul cu o lovitura la ficat si sa a reusit sa castige meciul.
STEPHEN SMITH (Liverpool) v SERGIO MEDINA (Salta, Argentina)

2) 8 runde la categoria super cocos
Bernard Inom nu a avut nicio sansa in meciul cu Jamie McDonnel. Englezul l-a dominat pe tot parcursul meciului si a fost foarte aproape sa il faca KO in runda a 6-a. Francezul nu a mai putut continua si a fost facut KO tehnic in runda a 7-a.
JAMIE McDONNELL (Doncaster) v BERNARD INOM (Nimes, France)

1) 12 runde Commonwealth la cateogira super mijlocie
Rocky Fielding a facut un meci extraordinar si a reusit un KO de senzatie in prima repriza a meciului cu Luke Blackledge. Englezul a expediat un croseu de stanga care l-a trimis la podea pe adversarul sau.

ROCKY FIELDING (Liverpool) v LUKE BLACKLEDGE (Accrington)