Meciul sezonului in Premier League: Arsenal 3-3 Liverpool! Londonezii au marcat de trei ori in 5 minute

Anglia
Data publicarii: Sambata 23 Decembrie 2017, 09:19
Data actualizarii: Sambata 23 Decembrie 2017, 09:27

Primul meci al etapei in Premier League a fost un thriller de poveste - Liverpool a salvat un punct dupa ce a trait cinci minute de cosmar, in care Arsenal a marcat de trei ori

Arsenal si Liverpool au terminat la egalitate, scor 3-3, in primul meci al etapei 19 din Premier League.

Liverpool a deschis scorul prin Coutinho, in minutul 26, si a majorat diferenta in minutul 52, prin Salah.

Au urmat cinci minute de cosmar pentru echipa lui Jurgen Klopp. Sanchez, Xhaka si Ozil au facut 3-2 pana in mintul 58.

Firmino a punctat cu 20 de minute inainte de final, salvand astfel un punct pentru Liverpool.

In clasament, Liverpool e pe locul 4, la un punct peste Arsenal.

Captura foto: DailyMail