Meci senzational! Echipa era condusa, managerul a cerut sa intre in teren! Ce s-a intamplat in ultimele 9 minute e de POVESTE

Hampton Richmond Borough Grays Athletic Anglia
Data publicarii: Duminica 08 Martie 2015, 13:18
Data actualizarii: Duminica 08 Martie 2015, 13:20

Din liga a sasea din Anglia vine unul dintre cele mai tari momente din fotbal in acest weekend.

Grays Athletic si Hampton & Richmond Borough au avut un meci de poveste in Anglia. Iar managerul celor de la Athletic a fost in centrul atentiei.

La scorul de 2-1 pentru Hampton & Richmond Borough, Mark Bentley, jucator si manager la echipa sa, a decis sa se introduca in teren.

La scurt timp, acesta a reusit sa marcheze cu o lovitura de cap in urma unui corner, pentru ca in minutul 81 sa se puna in poarta, dupa ce portarul sau s-a accidentat, chiar inaintea unui penalty pentru adversari.

Pare incredibil, dar acesta a reusit sa apere penaltyul din minutul 81, pentru ca echipa sa sa reuseasca sa mai marcheze un gol pana la final si sa castige meciul cu 3-2.