Pantilimon este campion in Anglia! Man City 3-2 QPR, Sunderland 0-1 Man United! City a castigat cu 2 goluri in prelungiri! Vezi fazele celor mai nebune meciuri din istorie:

Anglia
Data publicarii: Duminica 13 Mai 2012, 19:31
Data actualizarii: Duminica 13 Mai 2012, 19:31

Manchester City 3-2 QPR / Sunderland 0-1 Manchester United. Meciuri FABULOASE in ultima etapa. United s-a impus fara probleme cu 1-0 insa City a trebuit sa marcheze de 2 ori in prelungiri pentru a iesi campioana!

Manchester City: Hart; Zabaleta, Kompany, Lescott, Clichy; Barry, Yaya; Silva, Nasri, Aguero; Tevez.
Rezerve: Pantilimon, Richards, Milner, Dzeko, De Jong, Kolarov, Balotelli

QPR: Kenny; Onuoha, Hill, Ferdinand, Taiwo; Mackie, Derry, Barton, Wright-Phillips; Zamora, Cisse.
Rezerve: Cerny, Gabbidon, Taarabt, Campbell, Bothroyd, Traore, Buzsaky.

Sunderland (4-3-3) Mignolet; O'Shea, Bardsley, Bramble, Turner; Gardner, Colback, Vaughan; Campbell, Sessegnon, McClean.
Rezerve: Bridge, Wickham, Dong-won, Meyler, Kyrgiakos, Elmohamady, Westwood.

Manchester United (4-2-3-1) De Gea; Jones, Evans, Ferdinand, Evra; Carrick, Scholes; Valencia, Giggs, Young; Rooney.
Rezerve: Amos, Rafael, Owen, Berbatov, Park, Hernandez, Nani.

Fanii au patruns pe teren pentru a se bucura alaturi de jucatori!!!

S-a terminat! Manchester City a iesit campioana dupa ce a intors scorul in prelungiri!!!

Min 94: GOOOOOOOOOOOOOL City!!!!! INCREDIBIL AGUERO ADUCE TITLUL LA MANCHESTER CITY DUPA UN GOL IN MINUTUL 95!!!!!!!!!!!!!!!

Min 92: GOOOOOOOOOOOOOL City!!!!! Mai e nevoie de un gol pentru City sau sa egaleze Sunderland si titlul e la City!!!

Min 85: Mai sunt 5 minute din timpul regulamentar. City nu are raspuns la jocul lui QPR, care se para cu toti oamenii in careul de 16 metri!!!

Min 76: Iese Tevez, inexistent, intra Balotelli.

City 1-2 QPR / Sunderland 0-1 United

Clasamentul in acest moment:
Manchester United 89 puncte
Manchester City 86 puncte

INFO: Suporterii pus si simplu au izbucnit in lacrimi pe stadionul lui City. Acestia vad cum titlul dispare din vitrina lor, dupa ce QPR a reusit sa inscrie inca o data.

Min 66: GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!! FA-BU-LOS!!!!!!!!! QPR inscrie desi joaca in 10 oameni!!! City are nevoie de 2 goluri sau ca Sunderland sa egaleze pentru a iese campioana!

Min 60: INCREDIBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aguero rateaza din 5 metri, cu poarta goala!

Min 57: Gest incredibil al lui Joey Barton, care il loveste cu piciorul pe Kun Aguero, de la spate, absolut neprovocat! Barton primeste direct ...

City 1-1 QPR / Sunderland 0-1 United

Manchester City 87 puncte

Min 50: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Cisse! QPR egaleaza si titlul este acum la United!
Min 46: A inceput a doua repriza

PAUZA! Ambele echipe conduc cu 1-0. La acest scor, City este campioana! Echipa lui Pantilimon are nevoie sa obtina acelasi rezultat sau mai bun decat Manchester United pentru a iese campioana!

Min 45: Ocazie buna pentru United, Valencia reia o centrare a lui Evra insa mingea se duce in bratele lui Mignolet.
Min 45: Schimbare la City: Yaya Toure se accidenteaza si ii lasa locul lui De Jong

City 1-0 QPR / Sunderland 0-1 United

Manchester City 89 puncte

Min 40: GOOOOOOOOOOOOOOOL Zabaleta!!!!!!!!!! City inscrie cu noroc si revine pe primul loc in clasament!!!!!!!
Min 35: OCAZIE INCREDIBILA pentru Sunderland! Campbell trimite pe langa poarta din pozitie singur cu portarul, din 10 metri!!!

INFO: City a castigat 9 din ultimele 10 meciuri acasa, in Premier League. QPR are 13 infrangeri in deplasare in acest sezon!!!

Min 30: BARA pentru Rooney!!!!!!
Min 25: Giggs trage dintr-o lovitura libera periculoasa de la 25 de metri, insa mingea este deviata de zid! Acelasi lucru il face si David Silva la City.

City 0-0 QPR / Sunderland 0-1 United

Min 20: GOOOOOOOOOOOOOOOL Rooney!!!!!! Englezul inscrie din careul mic si United trece pe primul loc!!!
Min 16: Manchester United incepe sa o preseze pe Sunderland. Daca inscrie, echipa lui Ferguson trece pe primul loc! OCAZIE MARE pentru Phil Jones, dupa o lovitura de cap venita in urma unui corner!

INFO: Rooney si Aguero sunt cei mai buni marcatori ale echipelor care se bat la titlu! Roo are 26 de goluri si este pe locul 2 in clasamentul golgheterilor, iar Aguero are 22 de reusite si se afla pe 3. Lider este Van Persie, cu 30 de goluri.

Min 10: Ocazie pentru United, Valencia centreaza in fata portii insa Rooney nu ajunge la minge!
Min 7: Yaya Toure are prima ocazie pentru City, insa sutul sau din 20 de metri se duce pe langa poarta / Ocazie si pentru Sunderland, De Gea retine cu siguranta.
Min 1: Au inceput cele doua meciuri
Min 0: City 0-0 QPR / Sunderland 0-0 United

___________________________________________________________________________________________