Un pusti l-a facut pe Federer sa-si muste tricoul! LOBUL formidabil cu care a ridicat Madison Square Garden in picioare: VIDEO

Roger Federer Grigor Dimitrov Tenis
Data publicarii: Joi 12 Martie 2015, 13:53
Data actualizarii: Joi 12 Martie 2015, 15:33

•Roger Federer si bulgarul Grigor Dimitrov au jucat un meci demonstrativ la New York, cu doua zile inaintea debutului turneului de la Indian Wells
•Bulgarul l-a invins pe Federer, insa nu a fost singurul. Si un pusti chemat pe teren a reusit sa ridice arena in picioare

Cu doua zile inaintea debutului turneului de la Indian Wells, Roger Federer si Grigor Dimitrov au jucat un meci demonstrativ la Madison Square Garden din New York.

Cei doi au jucat in fata unor tribune pline, iar bulgarul s-a impus dupa trei seturi, scor 6-2, 1-6, 7-5.

Faza serii la New York a fost insa reprezentata de un schimb intre Federer si un copil de mingi. Dimitrov a luat o pauza in setul decisiv, la scorul de 3-2, si i-a dat ocazia unui pusti sa joace cu idolul sau.

Copilul a reusit sa ridice intreaga arena in picioare dupa ce a castigat de o maniera spectaculoasa mingea jucata. Acesta l-a lobat pe Federer cu o executie de mare efect.