Simona Halep Rogers Cup simona halep abandon Tenis ROGERS CUP | Simona Halep, prima reactie dupa abandonul din sferturi: "Cu siguranta, nu asa mi-as fi dorit sa plec!" Mesaj pentru fani
Data publicarii: Sambata 10 August 2019, 07:24
Data actualizarii: Sambata 10 August 2019, 07:30

Simona Halep - Marie Bouzkova 4-6. Simona Halep a ales sa se retraga dupa primul set al partidei din sferturile Rogers Cup.

Simona Halep s-a retras de la Rogers Cup dupa ce a pierdut primul set cu Marie Bouzkova si a acuzat probleme medicale.

Simona Halep a postat pe contul sau de Twitter un mesaj imediat dupa incheierea partidei prin care si-a exprimat dezamagirea fata de situatia creata si a tinut sa le multumeasca fanilor pentru sprijin.

"Cu siguranta ca nu asa mi-as fi dorit sa plec de la Rogers Cup, dar sunt fericita ca am facut o saptamana foarte buna aici. Vreau sa le multumesc fanilor din Toronto, v-am auzit in seara asta!", a fost mesajul postat de Simona Halep pe contul sau de Twitter.

Halep a decis sa se retraga dupa ce a acuzat dureri la tendonul care i-a cauzat probleme si in meciul trecut. Daca ar fi trecut de sportiva din Cehia in varsta de 21 de ani, Simona Halep s-ar fi aflat pentru a cincea oara in semfinalele turneului din Canada.

Simona Halep a ratat astfel un nou duel cu Serena Williams. Sportiva din Statele Unite ale Americii o astepta in semifinale dupa ce a trecut de Naomi Osaka, scor 6-3, 6-4.