Un fan s-a plictisit în tribune și a cerut să fie tuns în timpul meciului Kyrgios - Khachanov

Tenis
Data publicarii: Miercuri 07 Septembrie 2022, 08:35
Data actualizarii: Miercuri 07 Septembrie 2022, 09:07

Durata notabilă a confruntării dintre Nicholas Kyrgios și Karen Khachanov - 3 ore și 39 de minute - l-a făcut pe un fan aflat în tribune să își reconsidere prioritățile.

61 de ași au fost serviți în duelul Nick Kyrgios - Karen Khachanov, jucat în faza sferturilor Openului American. Într-un festival al serviciilor puternice, un fan aflat în tribunele Stadionului Arthur Ashe s-a gândit că ar fi o idee bună să cheme un frizer pentru a căuta noua freză care să îl diferențieze de restul lumii.

Nici Nick Kyrgios, și nici Karen Khachanov nu au reacționat, deși spectatorul a atras atenția celor din jur și a stârnit o oarecare vâlvă în rândul celorlalte persoane din asistență.

La frizer, pe Stadionul Arthur Ashe: americanii i-au permis unui fan inventiv să se tundă în timpul unui meci

Întâmplarea curioasă a reușit să descrețească frunțile oamenilor prezenți pe Arena Arthur Ashe și conectați la miza uriașă a confruntării.

După cele patru ore fără douăzeci de minute de joc, Karen Khachanov a devenit semifinalist de Grand Slam pentru prima oară în carieră, eliminându-l pe Nick Kyrgios, scor 7-5, 4-6, 7-5, 6-7 (3), 6-4.

Din nefericire, partida s-a încheiat cu o descărcare nervoasă exprimată într-o manieră necontrolată de Nick Kyrgios, care a rupt două rachete până la părăsirea suprafeței de joc.

În semifinale, Karen Khachanov se va duela cu Casper Ruud.