VIDEO Emma Răducanu a oferit faza zilei în demonstrativul cu Gabriela Ruse, cu o mișcare de balet :)

Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 15:07
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 15:31

Emma Răducanu a oferit faza zilei într-un meci demonstrativ jucat în compania Gabrielei Ruse, la The Royal Albert Hall. Meciul este în direct la PRO X și VOYO.ro.

La scorul de 4-1 în primul set, Răducanu a trimis o minge în apropiere de tușă. Ruse n-a mai putut ajunge pentru a oferi replica, iar Emma a încheiat în mare stil, cu o mișcare de balet.

Emma Răducanu joacă primul meci în Marea Britanie din postura de campioană de Grand Slam. De când s-a impus la US Open, britanicii nu au avut ocazia să o vadă jucând pe sportiva în vârstă de 19 ani pe teritoriul țării lor.

După US Open, Emma Răducanu a mai jucat în turneele de la Indian Wells, Cluj-Napoca și Linz, încheindu-le pe toate trei cu rezultate modeste.

Sfertul de finală atins la Transylvania Open a fost cea mai bună performanță a Emmei Răducanu într-un turneu normal al circuitului WTA. Palmaresul Emmei Răducanu în circuitul WTA este negativ, 2-3, exceptând rezultatele obținute în turneele de Grand Slam.