De-ar fi putut sa-l auda! Ce a spus Darren Cahill in timpul meciului dintre Simona Halep si Serena Williams. Australianul a comentat la ESPN

Simona Halep Australian Open Darren Cahill Serena Williams Tenis Tenis De-ar fi putut sa-l auda! Ce a spus Darren Cahill in timpul meciului dintre Simona Halep si Serena Williams. Australianul a comentat la ESPN
Data publicarii: Luni 21 Ianuarie 2019, 12:44
Data actualizarii: Luni 21 Ianuarie 2019, 12:59

Simona Halep a cedat in fata Serenei Williams si a fost eliminata din optimile turneului de la Australian Open. 1-6, 6-4, 4-6 a fost scorul duelului.

Darren Cahill, fostul antrenor al Simonei Halep, a comentat thriller-ul dintre numarul 1 mondial si Serena Williams la ESPN. La finalul setului al doilea, castigat de Halep cu 6-4, Cahill a luat cuvantul la microfonul televiziunii americane.

"La 2-1 a fost momentul psihologic al setului in care Serena putea face 3-1. Simona a dat drumul la umeri si a inceput sa joace cu backhand-ul mult mai bine. Asta este cheia revenirii Simonei, sa joace cat mai bine cu backhand-ul. Simona a jucat cateva puncte bune pentru a-si recupera break-ul. Acum este mult mai relaxata, intra pe teren si cand simte lovitura stie cum sa joace. Oricine poate castiga meciul acesta, diferentele sunt foarte mici intre cele doua jucatoare. Simona a inceput sa fie mai agresiva pe serviciul Serenei. Backhand-ul a inceput sa functioneze. Nu credeam asta acum 15 minute (n.r ca Simona va castiga setul secund). De asta am venit la arena. Sa vedem un meci de genul acesta", a spus Cahill.

Cahill s-a intalnit cu Simona si la vestiare, inaintea partidei

"M-am vazut cu Simona la vestiare inaintea meciului. Simona are un respect urias pentru Serena Williams. Cred ca este emotionata pentru ca joaca impotriva uneia dintre cele mai bune jucatoare din toate timpurile. Este un meci foarte important pentru ea. Meciul din 2016 a fost foarte fizic. A suferit Serena dupa acel meci si de aceea a fost eliminata de Pliskova. Ar trebui sa fie un meci pe care sa il vedem cu popcorn. Fie ca cel mai bun sa castige", a spus Cahill in debutul partidei.