Bianca Andreescu - Irina Begu 4-6 7-6 6-2 | REVENIRE SPECTACULOASA pentru Andreescu! Begu a fost aproape de victorie

Simona Halep Bianca Andreescu Miami Tenis WTA Tenis Bianca Andreescu - Irina Begu nu s-a mai jucat! Ce s-a intamplat la Miami si cu cine va incepe Simona Halep cursa catre trofeu, in turul 2
Data publicarii: Vineri 22 Martie 2019, 00:00
Data actualizarii: Vineri 22 Martie 2019, 01:27

Meciul dintre Bianca Andreescu si Irina Begu, programat initial pentru ziua de miercuri, a fost amanat de organizatori. Ploaia le da batai de cap organizatorilor de la Miami.

BIANCA ANDREESCU - IRINA BEGU 4-6 7-6 6-2

GAME! SET! MECI! Bianca Andreescu revine spectaculos si o invinge pe Irina Begu! Romanca a condus cu 5-1 in setul al doilea!

Setul 3

5-2 Andreescu face un nou BREAK si va servi pentru a castiga partida!
3-2
Andreescu pastreaza avantajul break-ului obtinut rapid!
2-0
Andreescu e necrutatoare! Are break in fata in setul decisiv!

Setul 2

7-6 SET Andreescu! Bianca revine spectaculos si duce meciul in decisiv!
5-5
Andreescu revine dupa ce a fost condusa cu 5-1!
3-5
Bianca Andreescu nu cedeaza, BREAK pentru canadianca!
1-4
Begu SE DESPRINDE in invingatoare! Daca isi continua jocul de exceptie, Irina o va invinge pe campioana de la Indian Wells!
1-1
Andreescu recupereaza rapid break-ul!
0-1
BREAK Begu! Romanca castiga pe serviciul adversarei si in debutul setului secund!

Setul 1

4-6 SET IRINA BEGU!
4-5
Begu va servi pentru castigarea primului set!
2-3
Un nou BREAK reusit de Begu!
2-2
Andreescu recupereaza repede break-ul si restabileste egalitatea in partida!
0-1
BREAK Begu in startul partidei!

A inceput partida dintre campioana de la Indian Wells si Irina Begu!

Duelul dintre Bianca Andreescu, proaspata campioana de la Indian Wells, si Irina Begu nu s-a mai disputat miercuri din cauza ploii. Organizatori au anuntat reprogramarea intalnirii pentru ziua de joi, iar meciul va incepe dupa ora 20:10!

Simona Halep si-a aflat posibila adversara din turul 2

Simona Halep si-a aflat adversara din primul meci de la Miami. Ea va intra in turul 2 impotriva invingatoarei din meciul Taylor Townsend - Johanna Larsson. Townsend ocupa locul 96 WTA, in timp ce Larsson se afla pe pozitia a 79-a.