"A jucat ca un candidat la Balonul de Aur!" Tatarusanu i-a CUCERIT pe fanii lui AC Milan dupa interventiile PERFECTE in fata lui Lukaku si Lautaro Martinez!

Ciprian Tatarusanu AC Milan Cupa Italiei Inter Stranieri Tatarusanu i-a CUCERIT pe fanii lui AC Milan dupa interventiile in fata lui Lukaku si Lautaro Martinez! "A fost omul meciului!"
Data publicarii: Miercuri 27 Ianuarie 2021, 00:02
Data actualizarii: Miercuri 27 Ianuarie 2021, 00:23

AC Milan a fost eliminata din Cupa Italiei dupa ce a pierdut cu 2-1 in fata lui Inter.

In ciuda rezultatului, fanii milanezilor s-au aratat extrem de incantati de evolutia lui Ciprian Tatarusanu, care a fost titular in meciul din sferturile de finala ale competitiei.

Portarul a avut cateva interventii incredibile in fata puternicilor Lukaku si Lautaro Martinez, Milan fiind la doar cateva zeci de secunde de prelungiri chiar daca a ramas in inferioritate numerica din minutul 58, cand Zlatan a fost eliminat

"Tatarusanu a fost omul meciului, indiferent de rezultat", "Ce evolutie frumoasa a lui Tatarusanu!", "N-a putut salva nicio minge usoara in fata Romei, dar in aceasta seara s-a transformat in Oliver Khan" sau "A fost eroul lui Milan in aceasta seara" sunt doar cateva dintre comentariile postate de italieni pe Twitter la finalul partidei dintre Inter si AC Milan.