VIDEO Radu Drăgușin, primul gol pentru Genoa. Și George Pușcaș a marcat, dar în propria poartă

radu dragusin Genoa George Puscas Serie B Stranieri
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2023, 18:32
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2023, 20:54

Radu Dragușin și George Pușcaș au fost protagoniștii partidei Modena - Genoa.

Fundașul de 21 de ani a reușit să marcheze primul său gol pentru actuala formației, înscriind cu capul în urma unui corner, în minutul 6.

De cealaltă parte, George Pușcaș a marcat o contraperformanță, bifând un autogol în minutul 55, în urma căruia gazdele au preluat conducerea meciului, scor 2-1.

În urma acestui rezultat, Genoa a ratat șansa de a se apropia de liderul Frosinone, diferența dintre cele două formații fiind acum de 12 puncte.

Obiectivul lui Radu Drăgușin după ce a fost transferat definitiv de Genoa

În acest sens, Radu Drăgușin este jucătorul definitiv al celor de la Genoa, așa cum au scris și jurnaliștii italieni de la Tuttomercatoweb, care l-au citat pe Florin Manea evidențiind ținta fundașului român la echipa din Serie B.

„Suntem foarte fericiți cu asta (n.r. cu activarea clauzei). E focusat să aducă echipa înapoi în Serie A. Se simte în largul său cu antrenorul, cu colegii, iar zi după zi câștigă afecțiunea fanilor”, a spus Florin Manea.