VIDEO Debut cu gol pentru Alibec în Grecia! Atromitos, prima victorie obținută în acest an

Denis Alibec Atromitos Dorin Rotariu Stranieri
Data publicarii: Joi 10 Februarie 2022, 19:57
Data actualizarii: Joi 10 Februarie 2022, 20:49

Atromitos a jucat în etapa cu numărul 21, pe teren propriu, cu Lamia, 3-1.

Penultima clasată din Grecia încearcă să se salveze de la retrogradare, iar în iarnă a transferat și doi fotbaliști români, pe Dorin Rotariu și Denis Alibec, amândoi aduși sub formă de împrumut. Pentru partida de joi seară, însă, doar fotbalistul adus de la Ludogorets a fost titular, însă înlocuit în minutul 75.

Gol la debut pentru Denis Alibec

Scorul a fost deschis de oaspeți, în minutul 26, fiind și rezultatul primei reprize. În minutul 57, gazdele au egalat, prin Koulouris, din penalty. Denis Alibec a fost introdus în teren în minutul 69, iar la un minut distanță, Koulouris a reușit „dubla”.

Atacantul român a reușit să atragă atenția încă de la debut, reușind să înscrie golul de 3-1 în minutul 88. Alibec a marcat astfel în prima victorie obținută de Atromitos după șase etape consecutive fără victorie.

Gruparea elenă are asfel 13 puncte obținute în 19 meciuri jucate, aflându-se pe locul 13 din 14 în clasament, la 5 puncte distanță de echipa de pe locul 12, care are însă și două meciuri în plus disputate.

Pentru Alibec este primul gol pe care reușește să îl marcheze după o „secetă” de șase luni. Ultimul gol marcat de atacant a fost pe 29 august, în victoria 4-1 a CFR-ului cu FCSB.