Dan Petrescu se IMBOLNAVESTE de inima in Rusia! Echipa sa a reusit victorie NEBUNA cu milionarii de la Anji in minutul 96!

Dan Petrescu Dinamo Moscova Stranieri
Data publicarii: Vineri 19 Iulie 2013, 21:01
Data actualizarii: Sambata 20 Iulie 2013, 03:51

►Pep trage Kloppotele in direct Sport.ro si Voyo.ro: astazi 17:45 Monchengladbach – Borussia si 19:30 Hamburg - Bayern! Finalele sunt maine!

Dupa un debut slab de sezon, in care nu a reusit decat un egal impotriva celor de la Volga, echipa lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a reusit in etapa a doua a campionatului sa dea o prima lovitura.

SuperDan si-a resuscitat repede elevii dupa semi-esecul cu Volga si i-a montat in vederea meciului cu Anji, meci dominat clar de Dinamo.

Desi au jucat mare parte din meci in superioritate numerica si au condus inca din minutul 26, jucatorii lui Dan Petrescu au fost egalati in minutul 83, Samba reusind sa inscrie un gol nesperat. Cu toate acestea, cand nimeni nu se mai astepta, Dinamo a primit o lovitura de la 11 metri  in minutul 94. iar veteranul Voronin a inscris fara emotii.