VIDEO Cristiano Ronaldo i-a redus la tăcere pe Florin Tănase & Andrei Burcă! "Dublă" pentru superstarul portughez în Al Nassr - Al Akhdoud

Cristiano Ronaldo andrei burca florin tanase Stranieri Cristiano Ronaldo / Foto: Getty Images
Data publicarii: Vineri 24 Noiembrie 2023, 21:59
Data actualizarii: Vineri 24 Noiembrie 2023, 22:04

Al Nassr - Al Akhdoud s-a încheiat 3-0.

Cele două echipe s-au înfruntat în a 14-a etapă din primul eșalon al Arabiei Saudite pe stadionul "Al-Awwal Park". La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Luis Castro a câștigat toate cele trei puncte.

• Sami Al Naji a deschis scorul în startul primei reprize, mai exact în minutul 13

În partea secundă a meciului, Cristiano Ronaldo a majorat diferența chiar din fața lui Andrei Burcă, stoperul oaspeților. Starul portughez a șutat cât a putut de tare din interiorul careului, iar Paulo Vitor nu a mai avut nicio șansă de a intercepta balonul.

Doar trei minute mai târziu, Cristiano Ronaldo, care a reușit să-și ajute naționala să obțină calificarea la Campionatul European din 2024, care va fi transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO, a realizat "dubla" și a închis tabela de marcaj la 3-0.

În urma acestei victroii, Al Nassr se clasează pe locul doi în campionat cu 34 de puncte. După 14 etape desfășurate în Premier League, echipa lui Luis Castro a înregistrat 11 victorii, un singur rezultat de egalitate și doar două înfrângeri până acum.

De cealaltă parte, Al Akhdoud se află în subsolul clasamentului, pe poziția a 17-a, cu doar 10 puncte după 14 etape disputate în campionatul Arabiei Saudite. Astfel, trupa a obținut trei câștiguri, o remiză și 10 eșecuri până în clipa actuală.