FOTO ȘI VIDEO Câte goluri a încasat Ciprian Tătărușanu în ultima etapă din Arabia Saudită. Încă un meci de coșmar pentru portarul român!

Ciprian Tatarusanu Abha Club Al-Shabab Saudi Pro League yannick carrasco Stranieri
Data publicarii: Vineri 19 Aprilie 2024, 09:23
Data actualizarii: Vineri 19 Aprilie 2024, 09:33

Fostul goalkeeper al naționalei joacă la Abha Club, care se luptă pentru salvarea de la retrogradare.

Al-Shabab - Abha Club s-a terminat 5-0 joi seara în etapa a 28-a din Saudi Pro League, într-un meci în care portarul român Ciprian Tătărușanu a avut o a doua repriză de coșmar.

Yannick Carrasco a deschis târziu scorul, în minutul 45+1, iar după pauză au început să curgă golurile în poarta românului: Habib Diallo (57), Carlos (cu o dublă în minutele 78 și 84) și din nou Yannick Carrasco (90+3) au fost marcatorii pentru Al-Shabab.

VIDEO Golurile încasate de Ciprian Tătărușanu în Al-Shabab - Abha Club 5-0