FOTO ȘI VIDEO Andrei Burcă a înscris din nou în Arabia Saudită și este golgheter la Al-Okhdood!

andrei burca Al-Okhdood Arabia Saudita Ciprian Tatarusanu florin tanase Stranieri
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2024, 09:26
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2024, 09:32

Fundașul central este coechipier cu Florin Tănase la formația saudită.

* EURO 2024 este transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO

Fundaşul român Andrei Burcă a marcat un gol pentru formaţia Al-Okhdood, care a remizat cu Al Khaleej, 2-2, joi seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a 24-a a ligii saudite de fotbal.

Gazdele au condus cu 2-0, prin golurile înscrise de Abdullah Al Salem (3) şi Saad Al Hamsal (28), dar Al-Okhdood a revenit după pauză, graţie reuşitelor semnate de Andrei Burcă (53 - din penalty) şi de Alex Collado (58).

Andrei Burcă, 5 goluri în 23 de meciuri pentru Al-Okhdood

Burcă, integralist în acest meci, a ajuns la 5 goluri marcate în 23 de partide în acest sezon.

Mijlocaşul ofensiv Florin Tănase a jucat şi el tot meciul la oaspeţi.

În alt meci, Abha Club a dispus de Al Wehda cu 1-0, portarul Ciprian Tătăruşanu jucând toate minutele la gazde.