Adi Petre a primit IGNORE! Ce se intampla cu atacantul roman in Italia, dupa ce a plecat de la FCSB ca sa joace

Adi Petre Cosenza FCSB Stranieri Adi Petre a primit IGNRORE! Ce se intampla cu atacantul roman in Italia, dupa ce a plecat de la FCSB ca sa joace
Data publicarii: Duminica 25 Octombrie 2020, 20:53
Data actualizarii: Duminica 25 Octombrie 2020, 23:15

Petre a inceput viata in Serie B ca titular, dar bucuria n-a tinut decat 45 de minute.

Atat a jucat Petre in meciul cu Citadella, primul de dupa transferul sau in Italia. Atacantul a fost inlocuit la pauza de antrenorul Occhiuzzi la jocul din urma cu o saptamana, apoi uitat pe banca. Jucatorul imprumutat de la FCSB n-a fost jucat niciun minut in etapa intermediara, marti, la 0-0 cu Reggina. Astazi, in partida de pe teren propriu cu Lecce, scenariul s-a repetat. Petre a vazut tot jocul de pe banca, desi Occhiuzzi a inceput meciul cu 2 atacanti si i-a schimbat pe amandoi pe parcursul meciului, deci ar fi avut motive sa apeleze si la roman.

Adi Petre, 22 de ani, a fost cedat la Cosenza pentru un an in schimbul a 50 000 de euro. Echipa italiana are optiune de transfer definitiv pentru 250 000 de euro vara viitoare.