"A sfidat irealul!" Ionut Radu, EROU in Italia dupa meciul cu Napoli! "Un reflex formidabil" pentru portarul de la U21

Ionut Andrei Radu Andrei Radu Andrei Radu Genoa Ionu Radu Genoa Ionut Andrei Radu U21 Stranieri "A sfidat irealul!" Ionut Radu, EROU in Italia dupa meciul cu Napoli! "Un reflex formidabil" pentru portarul de la U21
Data publicarii: Duminica 11 Noiembrie 2018, 13:36
Data actualizarii: Duminica 11 Noiembrie 2018, 13:40

Ionut Radu a reusit sa-i recucereasca pe italieni.

Chiar daca Genoa a pierdut 1-2 meciul cu Napoli, portarul roman Ionut Andrei Radu si-a spalat din pacatele ultimelor doua partide, cand a gafat incredibil.

Acesta a reusit sa scoata trei baloane periculoase in prima repriza. Una dintre interventii s-a remarcat de departe: cea din minutul 36, cand a facut o parada exceptionala si a aparat un gol sigur.

Italienii nu s-au dat inlaturi de la a-l aprecia pe roman.

Gazzetta dello Sport a titrat: "Incredibil. Un reflex formidabil". Cei de la Corriero dello Sport au caracterizat parada lui Radu din minutul 36 drept un "nemaipomenit reflex"

Nici Il Messaggero nu l-a uitat pe Radu. "La un metru de poarta, a sfidat irealul", au scris acestia.

Ionut Andrei Radu este apreciat la Genoa, dar face senzatie si la nationala U21 a Romaniei. El si coechipierii sai au reusit calificarea la EURO U21 din 2020, alaturi de Mirel Radoi!