Real Madrid athletic club marcelo Sergio Ramos Spania Scandal MONSTRU dupa victoria lui Real! Fazele care au INNEBUNIT La Liga: Madridul, aproape campioana dupa victoria cu Athletic
Data publicarii: Duminica 05 Iulie 2020, 18:08
Data actualizarii: Duminica 05 Iulie 2020, 18:08

Real Madrid s-a impus cu 1-0 in deplasarea de la Bilbao si are 7 puncte peste Barcelona, cu 4 etape ramase de jucat pana la finalul campionatului.

Barca are un meci mai putin disputat, dar si un program mai greu pana la final.

Contra lui Bilbao, Real a castigat din penalty. La fel cum s-a intamplat cu Getafe, acum 3 zile, Ramos a decis meciul de la 11 metri.

Desi centralul n-a vazut infractiunea asupra lui Marcelo din minutul 72, asistentul VAR a intervenit, iar decizia finala a fost penalty. Doar 3 minute mai tarziu, o faza similara a avut loc in careul lui Courtois. Marcatorul Ramos a fost in centrul atentiei. L-a calcat evident pe Dani Garcia, fara ca Athletic sa beneficieze de acelasi raspuns din partea VAR ca la faza desfasurata cu 3 minute inainte!