VIDEO Robert Lewandowski, regele Spaniei! A fost decisiv în minutul 90+3 pentru Barcelona și este golgheterul campionatului

Robert Lewandowski fc barcelona la liga Raphinha Valencia Spania
Data publicarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 08:27
Data actualizarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 08:30

Catalanii s-au impus în prelungiri în fața Valenciei, 1-0 în deplasare în La Liga.

Echipa spaniolă FC Barcelona a câştigat, în deplasare, la Valencia, scor 1-0, într-un meci din etapa a 12-a din La Liga. Golul victoriei catalane a venit în minutul al treilea de prelungire.

FC Barcelona s-a impus în minutul 90+3, după o pasă a lui Raphinha şi un gol reuşit de polonezul Robert Lewandowski

Lewandowski are 12 goluri în cele 12 etape

Finalul meciului de pe Mestalla a fost presărat cu şase cartonaşe galbene, câte trei pentru fiecare echipă.

Lewandowski a ajuns la 12 goluri în La Liga şi este golgeterul campionatului.

În clasament, FC Barcelona a egalat pe Real Madrid, cu 31 puncte, şi este lider în La Liga, dar madrilenii au un meci mai puţin disputat.

Alte rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 12-a din La Liga

Almeria – Celta Vigo 3-1 (Lazaro 52, De la Hiz 60, Eguaras 90+6 / Veiga 25)

Cadiz – Atletico Madrid 3-2 (Bongonda 1, Alex Fernandez 81, Sobrino 90+1 / Hernandez 85 autogol, Joao Felix 89)

FC Sevilla – Rayo Vallecano 0-1 (Alvaro Garcia 61)