Lamine Yamal a spus lucrurilor pe nume! Cum a comentat incidentul cu Robert Lewandowski

Robert Lewandowski fc barcelona Lamine Yamal Spania Spania Lamine Yamal, jucător FC Barcelona/sursa foto: Getty
Data publicarii: Joi 16 Noiembrie 2023, 23:10
Data actualizarii: Joi 16 Noiembrie 2023, 23:18

FC Barcelona a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, pe Deportivo Alaves, în etapa a 13-a din La Liga.

În timpul reprizei secunde au fost surprinse niște cadre în care Lamine Yamal a vrut să dea mâna cu Robert Lewandowski, însă acesta a refuzat, iar câteva minute mai târziu l-a certat pentru că nu a oferit o pasă în careu.

Cu toate acestea, după golul marcat din lovitută de pedeapsă, atacantul polonez l-a luat pe coechipierul său mai tânăr și au discutat pentru câteva secunde, revenind la o atitudine prietenoasă și relaxată.

Ce a spus Lamine Yamal despre situația cu Robert Lewandowski

După partida din preliminariile pentru EURO 2024, în care Spania s-a impus cu scorul de 3-1, jucătorul catalan a fost întrebat și despre acest subiect.

Marcator al primului gol al meciului, Lamine Yamal a ajuns la două reușite în trei partide pentru reprezentativa iberică.

"Deja a vorbit despre asta, sunt lucruri care se întâmplă pe gazon, suntem bine, iar vestiarul este unit.

Mă bucur pentru victorie și pentru că am fost capabil să-mi ajut echipa cu acest gol. Sunt fericit să port acest tricou, le mulțumesc colegilor care mă ajută enorm", a spus Lamine Yamal, potrivit Mundo Deportivo.