VIDEO Imaginile cu Robert Lewandowski și Lamine Yamal care s-au viralizat instant. Cum l-a 'pedepsit' atacantul pe colegul său

fc barcelona Deportivo Alaves la liga Lamine Yamal Robert Lewandowski Spania
Data publicarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 09:31
Data actualizarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 09:47

FC Barcelona a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, pe Deportivo Alaves, în etapa a 13-a din La Liga.

Oaspeţii au condus din primul minute, dar „dubla” lui Robert Lewandowski a adus victoria catalanilor. Samuel „Samu” Omorodion a deschis scorul pentru Deportivo Alaves încă din primul minut al meciului de pe Camp Nou şi campioana Spaniei a început cursa după egalare.

În repriza secundă, Robert Lewandowski a marcat, în minutul 53, din assistul lui Kounde. Acelaşi Lewandowski a adus gazdele în avantaj cu un gol din penalty, în minutul 78, şi catalanii s-au impus cu 2-1, rămânând pe locul al treilea în clasament, cu 25 de puncte.

La Deportivo Alaves, Ianis Hagi a intrat în minutul 79, echipa antrenată de Luis Garcia fiind pe locul 14, cu 12 puncte.

Tensiuni între Robert Lewandowski și Lamine Yamal

În timpul reprizei secunde au fost surprinse niște cadre în care Lamine Yamal a vrut să dea mâna cu Robert Lewandowski, însă acesta a refuzat, iar câteva minute mai târziu l-a certat pentru că nu a oferit o pasă în careu.

Cu toate acestea, după golul marcat din lovitută de pedeapsă, atacantul polonez l-a luat pe coechipierul său mai tânăr și au discutat pentru câteva secunde, revenind la o atitudine prietenoasă și relaxată.