Barca nu il lasa pe Ronaldinho sa plece: "Nu il vindem, contam pe el"

Data publicarii: Luni 10 Decembrie 2007, 09:22
Data actualizarii: Luni 10 Decembrie 2007, 09:22
JUAN LAPORTA: "NU AVEM NICIUN CONTRACT CU CHELSEA SI MILAN"

Ronaldinho nu este de vanzare, spune presedintele Barcelonei, Joan Laporta. "Dintosul" nu va pleca nici la Chelsea, nici la Milan, deoarece Barcelona nu intentioneaza sa il vanda.
"Nu avem niciun contact cu Chelsea si Milan. Nu intentionam sa-l vindem pe Ronaldinho si contam pe el", a declarat Laporta, dupa victoria Barcelonei in meciul cu Deportivo La Coruna, scor 2-1, in etapa a XV-a a campionatului Spaniei.

Vedeta braziliana, rezerva la ultimele doua meciuri ale Barcelone, a fost titular si, fara a straluci, a jucat tot meciul marcand primul gol al echipei catalane din penalti.
"A avut un angajament bun, a luptat, la fel ca toti ceilalti", a declarat antrenorul Frank Rijkaard.
Presa spaniola scrie ca Ronaldinhio, in varsta de 27 de ani, contestat la Barcelona de la inceputul sezonului din cauza lipsei de forma si a presupuselor iesiri nocturne, va pleca in pauza de iarna sau in vara.
Laporta a mentionat ca intelegerea jucatorului, care expira in 2010, ar putea fi prelungita. Potrivit presei, o astfel de prelungire ar permite clubului catalan sa il vanda mai bine pe brazilian in vara viitoare, daca este cazul.