Romania U18 1-2 Portugalia U18 | AICI VIDEO cu golurile! Nationala sufera a doua infrangere consecutiva! Urmeaza meciul cu Turcia U18

romania u18 Portugalia U18 Nationala
Data publicarii: Duminica 09 Februarie 2020, 15:45
Data actualizarii: Duminica 09 Februarie 2020, 17:58

Romania 1-2 Portugalia! AICI SUNT GOLURILE! Nationala calificata la Euro mai are meci cu Turcia (marti, ora 16:00), in direct pe www.sport.ro si PRO TV Plus!

ROMANIA U 18 1-2 PORTUGALIA U18

FINAL DE MECI! Romania pierde cu 2-1 al doilea test al super turneului din Spania! Urmeaza meciul cu Turcia (marti, 16:00). Partida va fi transmisa LIVE pe www.sport.ro si PRO TV Plus.

• Ne luptam cu urmasii lui Ronaldo! Azi, 16:00 LIVE VIDEO EXCLUSIV pe www.sport.ro Romania U18 - Portugalia U18

Min. 66: GOL PORTUGALIA! Enrique Araujo cade in careu si obtine penalty pentru nationala sa. Filipe Cruz a transformat fara probleme lovitura de pedeapsa

Min. 47: GOL PORTUGALIA! Enrique Pereira marcheaza dupa o faza individuala frumoasa. Portughezul a driblat toata apararea Romaniei, inclusiv portarul si a trimis mingea in poarta

Min. 35: GOOOOL ROMANIA! Ianis Stoica deschide scorul dupa o respingere gresita a portarului portughezilor

Echipa de start a Romaniei:

Pustii Romaniei au un nou meci tare la super turneul din Spania. Jucatorii lui Oprescu au fortat o revenire fantastica in repriza a doua a meciului cu Norvegia, dar au trebuit sa se multumeasca in final cu emotiile pe care le-au dat nordicilor. Romania a pierdut cu 3-2, insa are inca doua sanse de a impresiona. Azi, de la 16, in direct exclusiv online pe www.sport.ro si PRO TV Plus, Romania da peste noua generatie de bijuterii a Portugaliei.

In primul 11 e asteptat sa apara dinamovistul Bani, cel care a schimbat jocul tricolorilor in momentul in care a intrat contra Norvegiei. Bani a si marcat un gol in prelungirile meciului, la capatul unei faze construite superb de romani.

Vezi aici toate fazele meciului Romania 2-3 Norvegia!