Infrangere pentru nationala de fete in fata celei mai tari echipe din grupa de Euro: Romania 0-2 Elvetia! Ce urmeaza pentru romance

Romania Echipa Nationala euro 2022 fotbal feminin Nationala FOTBAL FEMININ | Romania infrunta liderul grupei H, Elvetia, in preliminariile Euro 2022! Partida este IN DIRECT pe PRO X
Data publicarii: Marti 27 Octombrie 2020, 17:40
Data actualizarii: Marti 27 Octombrie 2020, 19:28

Nationala feminina de fotbal a Romaniei a fost invinsa de Elvetia in preliminariile Euro!

ROMANIA 0-2 ELVETIA

UPDATE 19:25: Romania a fost invinsa cu 2-0 de Elvetia, liderul grupei H din preliminariile pentru Euro 2022. Crnogorcevic a stabilit scorul final in minutul 79, dupa golul inscris in prima repriza de Sow.

In acest moment, romancele sunt pe locul 3 in clasamentul grupei cu 9 puncte, la 9 puncte distanta de Belgia, care este pe a doua pozitie. Urmatorul meci din preliminariile Campionatului European este programat pe 1 decembrie.

UPDATE 18:20: Romania este condusa, dupa primele 45 de minute, cu 1-0, gratie golului inscris de Sow in minutul 29.

Echipele de start:

Romania: Paraluta – Corduneanu, Oprea, Ficzay, Gered – Ciolacu, Meluta, Vatafu – Rus, Marcu, Vladulescu

Elvetia: Thalmann – Aigbogun, Calo, Walti, Rinast – Sow, Gut – Crnogorcevic, Bahmann, Reuteler – Humm

"Tricolorele" joaca meciul din a 7-a etapa a preliminariilor pentru Campionatul European din 2022 la Centrul National de Fotbal Mogosoaia contra liderului din grupa H.

In ultima partida disputata, contra Lituaniei, romancele au castigat cu 4-0. Acestea ocupa locul 3 in clasament si mai au de jucat un singur meci in afara partidei cu Elvetia. Este vorba despre duelul cu Croatia, programat pe 1 decembrie.