Adi Mutu știe de ce nu reușește Pușcaș să marcheze la națională! Ce spune despre evoluția tricolorilor

Adi Mutu Liga Natiunilor Nationala Nationala Adrian Mutu
Data publicarii: Sambata 11 Iunie 2022, 23:53
Data actualizarii: Duminica 12 Iunie 2022, 00:09

Naţionala României a obţinut prima sa victorie în actuala ediţie a Ligii Naţiunilor, 1-0 (1-0) cu echipa Finlandei, sâmbătă seara, pe Stadionul Rapid-Giuleşti din Capitală, în Grupa a 3-a a Ligii B.

La finalul partidei Adi Mutu, antrenorul Rapidului, a susțintut că tricolorii au meritat victoria în această seară, mai ales datorită jocului făcut în prima repriză.

„A fost o atmosferă extraordinară si cred că asta a fsot motivul pentru care România a avut acea agresivitate din prima repriză.

În prima repriză cred că un plus foarte mare l-a adus atitudinea echipei, care a presat constant pe jucătorii finlandezi și asta s-a văzut în ocaziile pe care le-am avut.

În repriza secundă am făcut un pas în spate și am răspuns sporadic.

Cred că băieții noștri au meritat victoria în această seară. Chiar dacă nu s-a schimbar nimic în clasament, am intrat în joc pentru locul doi.

Mutu știe de ce nu reușește Pușcaș să marcheze la națională

Probabil Pușcaș trece printr-un blocaj mental. Faptul că el se găsește la locul potrivit în momentul protrivit nu poate decât să însemne că are talet. Și-a făcut și datoria de pasior și a pasat decisiv la meci”, a spus spus Adi Mutu la Antena 1, la finalul partidei.

Programul meciurilor României din luna iunie

Sâmbătă 4 iunie, ora 21:45, stadion Gradski (Podgorica): Muntenegru - România 2-0

Marți 7 iunie, ora 21:45, stadion Bilino Polje (Zenica): Bosnia și Herțegovina - România 1-0

Sâmbătă 11 iunie, ora 21:45, stadion Giulești (București): România - Finlanda 1-0

Marți 14 iunie, ora 21:45, stadion Giulești (București): România - Muntenegru