FOTO Reacția virală a lui Diego Simeone la ratarea incredibilă a lui Riquelme, din meciul cu Inter Milano

Diego Simeone Atletico Madrid Inter Milano uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 14 Martie 2024, 00:03
Data actualizarii: Joi 14 Martie 2024, 00:13

Atletico Madrid și Inter Milano au fost adversare în optimile de finală din UEFA Champions League.

În manșa tur, de la Milano, Inter s-a impus la limită, scor 1-0, astfel că soarta calificării s-a decis la Madrid, pe Wanda Metropolitano.

Ratare incredibilă a lui Rodrigo Riquelme

Federico Dimarco a deschis scorul în minutul 33, însă Antoine Griezmann a restabilit egalitatea, două minute mai târziu.

Memphis Depay a readus la viață speranțele madrilenilor după golul marcat în minutul 87, iar calificarea se putea decide în timpul regulamentar.

În minutul 93, Griezmann i-a pasat excelent în interiorul careului lui Rodrigo Riquelme, care a șutat puțin peste poartă dintr-o poziție ideală, moment în care Diego Simeone s-a trânit pe jos, la propriu.