VIDEO EXCLUSIV Europa & Conference League | Marseille - Atalanta 1-1, Aston Villa - Olympiakos 2-4, Fiorentina - Brugge 3-2, a fost LIVE pe VOYO

Europa League Conference League Voyo Fotbal extern
Data publicarii: Joi 02 Mai 2024, 23:56
Data actualizarii: Vineri 03 Mai 2024, 00:06

Semifinalele Europa League și Conference League sunt LIVE VIDEO, de la ora 22:00, pe VOYO

Olympique Marseille - Atalanta 1-1 (Europa League, VOYO)

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 45: S-a reluat partida pe "Stade Vélodrome"

Prima repriză

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 20: GOOOOL Marseiile!  Kondogbia îi pasează mingea lui Chancel Mbemba, care se găsește în fața porții și nu îl iartă pe portar! Este egalitate!

Minutul 11: GOOOL Atalanta! Teun Koopmeiners îi pasează lui Gianluca Scamacca, care reușește să îl învingă pe Pau Lopez cu un șut de zile mari!

Minutul 1: Start de meci!

Echipele de start

• Marseille: Pau Lopez - J. Clauss, Mbemba, Balerdi, Murillo, Luis Henrique - Veretout, Kondogbia, Harit - Sarr, Aubameyang
  • Atalanta: Musso - Kolasinac, Scalvini, Djimsti - Ruggeri, Ederson, de Roon, Zappacosta - Scamacca, Koopmeiners, De Ketelaere

Aston Villa - Olympiakos 2-4 (Conference League, VOYO)

Minutul 90+6: Final de meci!

Minutul 84: PENALTY Ratat Aston Villa! Douglas Luiz s-a lăsat compleșit de emoții și a trimis mingea în bară.

Minutul 68: GOOOOL Olympiakos! Santiago Hezze înscrie din pasa lui Daniel Podence!

Minutul 56: GOOOOL Olympiakos! Nici cinci minute nu a rezistat defensiva lui Aston Villa și grecii au intrat în avantaj. După un penalty primit, Ayoub El Kaabi își trece în cont un hat-trick.

Minutul 52: GOOOOL Aston Villa! Visul nu este mort pentru englezi! Moussa Diaby înscrie dintr-un unghi extrem de dificil și tabela arată 2-2.

Minutul 45: S-a reluat partida pe "Villa Park".

Minutul 45+3: Final de primă repriză!

Minutul 45+1: GOOOOL Aston Villa! Ollie Watkins înscrie și reduce din dezavantaj! Assist: Moussa Diaby.

Minutul 29: GOOOOL Olympiakos! Daniel Podence îl găsește pe El Kaabi, acesta driblează portarul, înscrie și își trece în cont o "dublă"

Minutul 18: GOOOOL Olympiakos! Ayoub El Kaabi se trece pe lista de marcatori, după un șut superb în colțul din dreapta sus.

Minutul 10: Leon Bailey trimite mingea între buturi, dar golul a fost anulat după analiza VAR.

• Aston Villa: Olsen - Cash, Lenglet, Konsa, Digne - Rogers, McGinn, Douglas Luiz, Diaby - Watkins, Bailey
  • Olympiakos: Tzolakis - Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega - Hezze, Iborra, Chiquinho - Fortounis, Podence - El Kaabi

Fiorentina - Club Brugge 3-2 (Conference League, VOYO)

Minutul 90+7: Final de meci!

Minutul 90+1: GOOOOL Fiorentina! M'Bala Nzola înscrie și italienii sunt cu un pas în finală!

Minutul 64: GOOOOL Club Brugge! Omul eliminat nu a contat pentru belgieni! Igor Thiago a primit o pasă superbă în careu de la Jorne Spileers și brazilianul nu l-a iertat pe portar.

Minutul 61: Cartonaș Roșu! Raphael Onyedika vede al doilea cartonaș galben și va părăsi terenul.

Minutul 45: S-a reluat partida pe stadionul " Artemio Franchi" din Florenza.

Minutul 45+5: Final de primă repriză!

Minutul 38: GOOOOL Fiorentina! Andrea Belotti înscrie, după o execuție în forță, în colțul din stânga-jos.

Minutul 17: GOOOOL Club Brugge! Hans Vanaken înscrie din penalty și scorul este egal!

Minutul 5: GOOOOL Fiorentina! Riccardo Sottil marchează și îi aduce pe italieni în avantaj!

• Fiorentina: Terracciano - Dodo, Martinez Quarta, Ranieri, Biraghi - Beltran, Arthur Melo, Bonaventura - Gonzalez, Belotti, Sottil
  • Club Brugge: Jackers - Sabbe, Spileers, Mechele, Meijer - Jutgla, Onyedika, Odoi, Skoras - Vanaken - Igor Thiago

Opt echipe au rămas în cursa pentru cele două trofee din competițiile europene, miza fiind una uriașă în finalul acestui sezon.

În Europa League, AS Roma întâlnește revelația Bayer Leverkusen, partida fiind transmisă și pe PRO ARENA, de la ora 22:00. În cea de-a doua semifinală se confruntă Olympique Marseille și Atalanta.

Semifinalele Conference League le aduc față în față pe Fiorentina și Club Brugge, respectiv Aston Villa și Olympiakos.